Hirdetés

Aktív témák

  • Lipton

    őstag

    válasz gregg #15 üzenetére

    Sajnos Pedig csak azt tudom mondani, hogy a Nero SVCD kódolóját ne használd mert nagyon nagyon csúnyán csinálja meg a filmet egy rendes encoderhez képest. Ha gondolod egyeztessünk egy filmet, és annak az első 1-2 percét megcsinálom és felrakom elérhető helyre, így a saját szemeddel láthatod a különbséget!
    Ha a film nem 25 fps akkor semmivel nem tudod megcsinálni azonnal, hogy rendes akadásmentes SVCD legyen, legalábbis nemek még eddig nem sikerült. Kell egy kicsit bűvészkedni vele. leyrom most, kicsit ilyesztő lesz elsőre, de ha megcsinálod nagyon egyszerű az egész, én is vonakodtam elösször, de sajnos csak ez az egyetlen megoldás. Ami kell hozzá:

    VirtualDubMod
    BeSweet
    TMPGEnc

    Elösször megnyitod a filmet a VirtualDubMod-al (File/Open). Utána Video/Video framerate menü. Itt Change To 25 frames per second. Ha ezt beállítottad akkor File/Save as, megadod a nevét és a Video Mode legyen Direct Stream copy, ok, és megcsinálja. Ezután Streams/Stream list. Itt jobb oldalt lesz egy olyan, hogy Demux, erre klikkelj rá és add meg a a hang nevét amit ki akarsz menteni (pl filmhang25fps). Ha esz kész akkor van egy filmed ami 25 fps, és van egy kimentett hangcsatornád ami 23.976 fps, ezt át kell alakítani szintén 25 fps-re különben a hagn csúszni fog. Ezt a BeSweet nevü kis programmal tudod megtenni nagyon könnyen. Elindítod, megadod az Input és Output neveket. Az ablak bal asló felében lesz egy olyan, hogy FRC Presets, itt beállítod, hogy ártakja 23.976-ról 25 fps-re. Van jobbfelé középen egy állító amivel azt állítod, hogy a kész file mi legyen, ezt rakd mp2-re. Jobb oldalt van mindenféle gomb, itt klikkelj a 2 lame nevezetőre, ekkor az ablak tartalma megváltozik. Bal lent lesz egy olyan, hogy total bitrate, ez alapban 128, állítsd át 224-re. Ezt nem lenne muszáj, de így jobb minőségű lesz hangcsatornád. Ezután az avlak jobb alsó részén van egy gomb amivel MP2-be alakíthatod a hangot, ez se olyan sok idő.

    Mostmár megvan a kép is és hang is 25 fps-be, csak össze kell rakni TMPGEnc-el. Elindítod, File/Project wizadr. NEXT
    Pal/SVCD NEXT
    Megadod neki a kép és a hang file-t. NEXT
    Innentől kezdve pedig pont úgy kell ahogy itt egy másik topicban leírtam. Próbáld ezt így ki és meglátod, hogy előre hangzik bonyolultnak, ez az egész amit leírtam max 5 perc mindnnel együtt;-) A kész mpegből vcdeasy-vel csináld meg a bin/cue párost, így tudsz bele rendesen fejezeteket csináálni, de ha nem akarsz akkor a Nero/SVCD-vel azonnal ki tudod írni, és szép lesz aminősége is!

    (A Nero SVCD konveterét tényleg ne használjátok, a TMPGEnc sokkal szebb minőségben konvertál!)

Aktív témák