Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • meri

    aktív tag

    válasz Hyperion #71176 üzenetére

    Én javaslom a "line out" irányba történő elindulást, maximum nem jön össze. Szerintem ezeknél a régebbi cuccoknál még jóval egyszerűbb lehet, mint a mai "agyonintegrált" fejeknél.

    Megkeresed a végfokot, és visszaköveted a jelet, elválasztó passzív alkatrészekig (ellenállás, kondi). Asztali tápnak jó lehet egy régi ATX-es PC táp 12V-ja (2 pint összekötve be lehet kapcsolni). Keresgéléshez jó, ha van pl. egy CD / kazi, ami "hanggenerátor" által létrehozott sáv(ok) vannak (pl. folyamatos 1000 Hz), így a jelet könnyebb követni. Szkóp a legjobb, akár a legegyszerűbb kis mobil LCD-smegteszi; ha nincs, akkor valamilyen audio jelet hallható hangerőre felerősítő cucc (lehetőleg ne a csöves Ongaku-dra kösd rá, inkább keress valami elemes megoldást). Ha megvan, akkor teszt zenével, erősítővel, esetleg szkópos FFT teszt, fesz, mérés (jó tudni, mekkora jelet ad ki pl. max hangerőn), aztán lehet az RCA-kat ráapplikálni a fej hátuljára. Javasolt a föld ágba egy biztit rakni, hogy ha valamit elcsesz az ember, ne haljon meg a fej azonnal.

    Persze ez mindig kicsit más, az adott készülék függvényében. Pl. fontos, hogy a hangerő a line out-ot is szabályozza, ezért nem kell vakon hinni az első megtalált jelnek, stb... Én egy Saab-ban csináltam hasonlókat, pl. LINE IN-t a kazetta helyett. Egy kis türelem, nyugalom, és meg lehet oldani. Az is lehet, hogy van róla infó a neten, ha nem pontosan ez a típus, akkor is segíthet.

    uff

Új hozzászólás Aktív témák