Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Daywalker

    addikt

    válasz mandras81 #44957 üzenetére

    Szerintem a kérdés inkább arra vonatkozott, hogy a kábel mnc szintű-e, vagy annál jobb, érdemes-e vele foglalkozni. Nem azt kérdezte, hogy lenyomja-e bármelyik másikat... :U

    "A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

  • geza844

    aktív tag

    válasz mandras81 #44957 üzenetére

    "Tehát: azért, mert valaki teljesen más környezetben,"

    Nem "hiszek" abban, hogy egy kábelnek "van hangja". Egy kábelnek az a dolga, hogy ami az egyik felén bemegy, közel ugyanaz jöjjön ki a másik felén. Egy tökéletes kábelből teljesen ugyanaz jön ki, mint ami bemegy (persze egyszerű fizikai törvények miatt ilyen nem lehetséges). Ennyi. Persze a környezet (jelen esetben az autó) befolyásoló tényező lehet, ha pl. elvezetek mellette egy táp kábelt (amit természetesen nem fogok), vagy hasonló. Bár nem tudom ezen kivül mivel befolyásolhatja még az autó az RCA kábel jeltovábbító képességeit?

    "teljesen más komponensekkel, - feltételezhetően -"

    Ha neki jobb komponensei vannak - feltételezhetően - akkor ez teljesen mindegy.

    "teljesen más "füllel"- ízléssel használ egy kábelt, ez elegendő ok neked, hogy beépítsd?"

    Én nem úgy fogalmaznék, hogy izlés, mert szerintem nem arról van szó, inkább arról, hogy ki mennyire szokott hozzá a jóhoz. Aki minden nap millió feletti rendszert hallgat, annak lehet, hogy nem felene meg ez a kábel, mert észrevenné a torzítsát. Én valószínű nem venném észre (1 éve utlra fos gyári rendszert hallgatok), valamint a komponenseim sem felső kategóriásak, inkább a belépő szintűek.

    "Úgysem fogja tudni senki megmondani, hogy bejön-e neked a kábel, vagy sem. Kösd be lengőre, ha tartasz az eredménytől, hallgasd úgy egy darabig, aztán cserélj, ha úgy érzed. :))"

    Szerintem nincs olyan, hogy bejön. Olyan van, hogy torzít e annyira, hogy az még megfelel, vagy már nem felel meg. Az meg, ha esetleg úgy torzít, hogy attól pont jobban tetszik, mint az eredeti, az már egy külön történet.

Új hozzászólás Aktív témák