Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz zedii #4232 üzenetére

    Pár oldallal hátrébb veséztük a témát, meg sokkal korábban is biztosan.
    Ha idióta lennék, fészbuk stílusban benyomnám: Vótmá...

    A megfejtés pár egybehangzó vélemény alapján kb ez:
    Sima AutoCad esetén és Civil 3D esetén sem érdemes csillagászati összegeket beruházni a nagy nevek workstation modelljeibe. Nekem az aláírásom szerinti munkaállomás a mobil gépem, vagyis benti, otthon asztalin tolom. Egy Dell M6800 Precision. Nem én vagyok az első tulaj, de nem éri meg civil 3d és autocad esetében a milliós vételárat. Vannak természetesen más, ipari programok amiket csodásan hajt, sajnos előbbieket nem.
    Ami a lényege a rizsának: közepes vga elég, ha jobb az csak jó, de nem feltétel. A legfontosabb: egy magra vetített maximális órajel. Sajnos ez a két program nem használ sem 4 sem 8 szálat, így pont felesleges neki egy i7. Jó kis tapasztalat ez: asztaliban i5 6600K proci, 8 gb ddr4 ram 2400 mhz-en, proci felhúzva 3,5-ről 4,5 ghz-re.
    Notiban: i7 48xx pontosan nem tudom, de 8 szál 3,3 ghz turbó, 16 gb ddr3 ram. Nem kell mondani sem, hogy az asztali mennyivel gyorsabb. Pedig: az autocad és a civil is aláírja, hogy bizony a notin egy certifikált hardveren futnak.
    Én ha vennék, ma laposnak egy jó gamer gépet vennék, ha lehet csak i5-el, mert az i7 felesleges és még jobban termeli a hőt, fele annyiért mint egy dell vagy hp workstationt. Asztaliban csak magam építenék, ahogy eddig is, ott az i5 TOP Cpuját választanám, ha lehet vízhútéssel, min 5ghz-en járatva. Memória terén már 3000 mhz alatt nem keresgélnék, ami még áldásos, egy gyors NVME M.2 ssd. Itt min. 2000 mbit/s felettiek az érdekesek.
    Azt hiszem, ebben @kriszpontaz véleménye is hasonló lesz, ugye?

    Remélem segítettem. Keress egy Asus ROG gépet, az Alienware megint feleslegesen sok. :)

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • Ödike

    tag

    válasz zedii #4237 üzenetére

    Helló
    Sajna 2017 és 2015 sem kompatibilis teljesen.
    Egy két objektum megváltozott.
    Ez már csak így megy Acad tesóknál.

    Voltam már jobban is, de szarabbul még soha.

  • kriszpontaz

    veterán

    válasz zedii #4249 üzenetére

    A Civil3D külön parancsikonnal rendelkezik AutoCAD-ként való indításra. Semmi értelme C3D mellé AutoCADet telepíteni, mert a C3D alapból egy AutoCAD. Valószínűleg összeakadt a kettő.

    [ Szerkesztve ]

  • kriszpontaz

    veterán

    válasz zedii #4251 üzenetére

    Meg tudod magyarázni mi a különbség a csupasz AutoCAD és a C3D-féle között?
    Ugyanis a kettő csont ugyanaz profil szinten (mivel azt tölti be induláskor), maximum a C3D és MAP extra funkciói továbbra is elérhetők alóla vagy parancssorból, vagy szerkesztett CUI-val, de nem csak egy menüsor csere történik.

    Egyébként már ha ennyire szívatni akarod magad a telepítéssel, mindig az alacsonyabb funkcionalitású verzióval kezdd, majd jöhet rá a C3D. Ugyanez igaz eltérő verziók esetén (először a régebbi, majd az újabb verzió telepítendő).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák