Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • agent_k

    őstag

    válasz #42667776 #13532 üzenetére

    Én is.

    Mivel most nem pörög annyira a fórum gondoltam megosztom veletek miket olvastam mostanában.

    Az autodetailing fórumokon sem túl sok tapasztalat van a Menzerna szivacsokkal. Amerikában a Lake Country Pad az isten, de azt itthon senki sem forgalmazza. Ebayen van, de most nem akartam angliából rendelni, mert azért nem olyan olcsó az sem, hiába kerül Amerikában 8-9 dollárba.

    Amik nekem vannak kínából (7"), az kb a Chemical Boys és LCP szivacsok másolatai kis színeltéréssel. Néha tetszik, hogy lehet vele haladni, néha meg nem, mert szerintem a külső része nem ül fel a fényezésre és könnyen hologramosodik a fényezés.

    Meguiar's szivacsot találtam itthon, de arany árban van. 8k/szivacs.

    Szóval a menzerna szivacsokról ami eddig kiderült, hogy a fehér az ránézésre kemény, nagyot vág, a sárga meg erős közepes szivacs, amit 2500-zal és 4000-zel is lehet használni. A fekete tojástartósról nincs info. A menzerna szerint csak waxokhoz jó, de szerintem menni fog az 4000-rel is. Egyelőre lehet nem ez az év vásárlása, de majd meglátjuk. Én némileg puhább szivacsokat részesítem előnybe.

    A menzerna pasztákról is olvastam sokat. 400/2500/4000(4500) amit a legjobban használnak. Elismeséssel szólnak róla, viszont olyan pasztákkal hasonlítják össze, amit itthon szerintem nem is kapni. Scholl Concept, Mequiar's, ilyesmi. Több időre van szüksége ahhoz, hogy "eltörjenek" a polír szemcsék, viszont tovább lehet vele dolgozni. Ezt én is tapasztaltam. Vízzel szuperül fel lehet "újítani", hogy tovább dolgozzon a paszta, finomabb végeredmény érdekében.

    Szinte majdnem mindenki excenteres géppel dolgozik és úgy félnek az általunk használt rotary, körkörös mozgású gépektől, mint a tűztől. Egy csomóan attól félnek, hogy megégetik a fényezést. Porter Cable márkájú(tipusú?)

    Bocs a hosszú posztért, nem szoktam ilyeneket írni, csak sok volt az infó mostanában amit gondoltam megosztok hátha hasznos lehet.

Új hozzászólás Aktív témák