Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alphamooncam

    őstag

    válasz #03969024 #3115 üzenetére

    Van csöves rendszerem is. Igaz nem perfekt, de azt is szeretem.

    "Talán félreértem, de hogyan jön össze a csöves hangzás, a színezés és az elb...tt dinamika? Szerintem csak egy elb...tt csövessel..."

    Tigris kérdezte, én csak elmondtam pár lehetőséget olyan problémáról, amikről biztosan tudom, hogy adott esetben meg tudom oldani, és amit akadályoz bitperfekt HIFI "kényszer".

    Hinni, persze mindeki azt hisz amit akar. Kérdezték elmondtam mit gondolok, mit tapasztaltam.

    Elő lehet állítani vastag hangzást, mert az okosok már ezt is régen lemodellezték. Olyan mintha, tudod...de kiragadtál egyet. Akkor pl. a dinamikát sem lehet növelni szerinted?! Azt is csak profi stúdióban?!

    "Vénségemre azt sem értem, miért akartok mindent szoftverekkel, dsp-vel megoldani? Talán több kárt okoz, mint hasznot..."

    Miért akar bárki olyan dolgokat készülék, és kábelcserékkel megoldani, amely problémákat valójában nem is a "vasak" okoznak?

    Legyünk már objektívek. Van amikor tényleg, készülék és kábelcserével lehet egy problémát megoldani, mert AZ a gyenge láncszem, de könyörgök ne utasítsuk már el zsigerből azt amit nem ismerünk. Tessék megtanulni vén fejjel is. Én is elmúltam 50. na és?

    Az meg hogy, mi hoz többet, a készülék-kábel stb csere, vagy csak az hogy alap dolgokat megtanul érteni, kezelni pl. mint egy jelszint, azt mindíg az adott hiba fogja meghatározni, és nem olyan hifis dogmák, hogy a nem szabad belenyúlni a mű alkotója munkájába... ne má.

    Végszóként van elképzelésem arról, hogy mit kéne fejlesztenem, de egyszerre minden nem
    ( Vírus miatt elvesztettem a munkám, elvileg lányom augusztusban házasodna, arrafelé is kellene teljesíteni, szóval az anyagiak, most ez van porondon ) megy, viszont megalapozott tudás nélkül, lehet bármennyi pénzed, soha nem leszel elégedett. :B

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

Új hozzászólás Aktív témák