Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Brogyi

    senior tag

    válasz Laca 012 #5083 üzenetére

    Nalam nem volt olyan nagy elsopro folenye a Freenas-nak. Kifejezetten lomha, lassu volt a fajl masolas.Ezert hagytam fel vele. Az ubi 25-30MBps masol, ezzel szemben a Freenas kepes volt az otodet (5) hozni.Szerintem a Freebsd nem kezeli jol a LAN IC-t.Viszont az USB-s inditasa zsenialis.Egyszer beindul, es utana mar nem hasznalja az USB-t. Az ubi viszont ir/olvas ezerrel.Rendkivul keves RAM-ot hasznal.Erdekes a transmission is. Most azt mondanam az rtorrent/rutorrent hiaba hasznal tobb eroforast, de stabilabb,jobb,szebb.
    Most, biztos nem sz@rakodnek a Freenas-sal.Nagyon egyszeru,de ha nem szereti a hardware-t, akkor semmit nem er.Nalam rossz tapasztalat a sebesseg volt a GSEJT-tel.
    Szetkinlodnam magam akkor is az ubi szerveret hasznalnam.Plane ha software-s RAID5-ot is akarsz. :DD
    A masik GSEJT keveset fogyaszt, de SATA1-es. Akkor mar kicsivel tobb fogyasztas, 2magos
    CPU SATA2-vel, estleg PCIe slot, es hasithat a hardware-s RAID5 vagy amit akarsz.Ez mar Laca kollega velemenyevel egybe cseng. :R
    Azert ovatosan azzal az "eroforras nem kell". A Samba megeszi egyedul az egeszet.Meg a Freenas-nal is latszott ez a tendencia.
    Probald ki Laca amikor hasit a torrent, de nem am 1 letoltes. Legalabb 2-3 user, mindegyik user 5-6 aktiv letoltessel,es kb.1000 kapcsolat engedelyezessel user-enkent.Persze legyen is ennyi aktiv seeder. Na,es most probalj meg sambazni.Ehhez szerintem keves mar az atom, de te kiprobalhatod.Nem lattam a cpu load plugin-t a bal also sarokban.Nem telepitetted fel?
    Amikor probalgattam a korlatokat nalam a csucs 7740 kapcsolat jott ossze.

Új hozzászólás Aktív témák