Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Sennalacy

    aktív tag

    Ha valaki még nem látta... :C :Y

    [link]

    Valóban eljött a fotorealisztikus játékok kora? AMD szerint igen... ;] Persze rajtuk kívül egyetlen fejlesztő sem osztotta ezt a videó szerint.. :P

    De meglehetősen szép még akkor is ha ennek csak a fele igaz...

    Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

  • Sennalacy

    aktív tag

    válasz Bluegene #22199 üzenetére

    A külföldi oldalakon mindenhol azt olvasni, hogy 700-850W alatt senki meg se próbáljon ilyen kártyát CF-ben vagy X2-vel. A legtöbb tesztben a szakértők 1000 vagy feletti tápokkal tesztelik. Nyilván ennek egy része, reklám, egy része, "nem tudom hova tenni a pénzem", de azért szerintem fogyasztásbeli oka is kell hogy legyen!! Olyat is olvastam, hogy valaki arra panaszkodott, hogy az 550W-os tápja nem vitt el 1db!!! 4870-est. Persze nyilván konfigfüggő is nagyon a dolog, de azért azt így általánosságban kijelenteni pláne vásárlás előtt álló emberkéknek, hogy semmi gond nem lesz 350W-os táppal sem, azt kicsit erősnek érzem. :(

    Annál is inkább mert itt még húzogatják is a kártyákat 400W-os tápok mellett, flashelik bele a tuningbiosokat, és csodálkoznak, ha utána problémák vannak. Azt meg a legritkábban tapasztalom, (ami a külföldi fórumokon leginkább előjön), hogy egyből a tápra gyanakodnának, ami jelzem általában be is jön. Vagy ha valakinek eszébe jut egyből lehurrogják...

    Arról nem is beszélve, hogy egy mostani modern gépben, azért kb 100e vagy több értékű alkatrész figyel, és egy hosszú távon túlerőltetett táp elszállásakor szerencsétlen esetben vihet mindent. És kb 5-10e Ft-ot spóroltál a gyengébb táppal..

    A lényeg, hogy csak annyit akartam mondani, hogy én még egy tesztet se láttam ahol 350W-al teszteltek volna akár csak egy 4800-ast is. Úgyhogy ebből gondolom, hogy nem is ideális neki. Lehet, hogy ideig óráig speciális esetben elmegy vele de erre nem alapoznék.
    Szeretném hangsúlyozni, hogy senkinek a gépét nem akartam fikázni, csak az olvasottakat osztottam meg segítő szándékkal, úgyhogy ne vegye senki személyes sértésnek. És nem is vitaindítónak szántam, mert nem szeretnék belemenni egy olyasmibe, hogy igen, nem, de igen, de nem...
    Köszönöm a figyelmet! :R

    Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

  • Sennalacy

    aktív tag

    válasz ADAM1337 #22218 üzenetére

    A 650 se 400 már legalább. :)

    De a simán elvisz még nem elégséges információ. A q9650 mennyin megy? Húztad a 4870-eket? Pláne 800 fölé? (Nyilván nem kell még a játékokhoz, csak a "simán elviszit" akartam kissé jobban pontosítani, mert ez így édeskevés...)

    Nem mindegy, hogy minden alapfeszen megy, vagy egy komolyan tuningolt gépről beszélünk. Van még valami a gépben, vagy ennyi és egy vinyó kb? Csak hogy használható viszonyítási alapot kapjon akit ez érdekel.

    Köszi!

    Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

  • Sennalacy

    aktív tag

    Sziasztok!

    Egy nagyon lámának tűnő kérdésem lenne. Most készülök lecserélni a videokártyámat ami egy 8800GTS 320MB. Azt olvastam, hogy jelenleg választani kell a DX10.1 és a PhysX irány között. Nem lehet egy olyan config, amiben a radeon számolja a látványt, és az nvidia külön csak a fizikát? Ha ez nem lehet, akkor elpasszolom a kártyát, de ha igen, akkor lehet hogy megérné megtartani. Próbálta ezt már valaki esetleg? :F

    Üdv. :R

    Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

  • Sennalacy

    aktív tag

    válasz Dusee #38048 üzenetére

    köszi a választ! De a Tessalator tudtommal inkább a látványon dob, mert a poligonok számát növeli meg teljesírményvisszaesés nélkül, és egyenlőre részlegesen az AMD-nél van támogatva, de igazán a DX11-es kártyák tudják majd rendesen. Legalábbis én ennyit hallottam.

    Amit eddig találtam "öszvérkonfig" ügyben az annyi, hogy vista alatt nem lehet fent két driver így nincs rá esély, XP alatt valami bonyolult dugdosásokkal megfejelt installal elképzelhető, de ott meg nincs dx10, pláne nem dx10.1, szóval oda meg minek erőlködni... Win 7 alá lehet majd elvileg, de az meg csak 2009Q4 ben lesz legkorábban, addigra meg már lesz Dx11 és OpenCL, ami feleslegessé teszi...
    Ha valakinek van egyéb információja, azt megköszönném!

    Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

  • Sennalacy

    aktív tag

    válasz proof88 #38049 üzenetére

    köszi, nézem... :Y

    Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

Aktív témák