Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz mdk01 #8650 üzenetére

    Előrevetném, hogy hivatkozott hsz-ednek minden szava, minden gondolata helytálló, és helyénvaló.
    (Egy apró kiigazítást engedj meg: Nem szerencsés összevetni egy egyfázisú szénkefés és egy egyfázisú indukciós motort ilyen konstellációban.)
    Kétségtelenül helyesen igazítottál ki abban, hogy a 2KW-ommal bár vágom a borovi pallót is akár, arra van jobb megoldás úgy szakmailag, mint rentábilitás szempontjából - s ezt a helyesbítésedet ezúttal meg is köszönöm azok nevében, akik esetleg megjegyezték maguknak, hogy thyeby is így vágja a fát.
    Ami engem vezérelt kijelentésemkor, az az volt, hogy kikötés volt a félszázezer Ft-os ár, valamint az, h láttam a szememmel, zömmel mire és hol kellene Mártonnak a gép. Tudom, hogy annyira pirinyó műhelye van, amire Te azt mondanád, hogy ez a helyiség legfeljebb arra jó, hogy ultizzunk benne, de már a kibic sem fér be.
    Tudom azt is, hogy amikor egy iparos azt mondja, hogy ennyit tudok ilyen célra szánni, az nem azért van, mert feleslegesnek tartaná a komolyabb beruházást, hanem azért, mert több nem jut rá, az eszköz viszont kíméletlenül kell. Magam is így fejlődgettem. Onnan indult minden, hogy volt egy picike makita kézi körfűrészem, egy fúrógépem és egy tecsógazdaságos nyolcvanas kézi gyalum, valamint egy olyan felsőmaróm, amit ma már meg sem tűrök a műhelyben. Küszködés volt, igazi küszködés. Nem sorolom, hogy az azóta eltelt öt évben hova jutottam, de nem egy szerszámgép került, amire sok szakmabélinek még öt év munka után is csak fáj a foga.
    Nekem is ellentmondást jelentett azt tanácsolni Mártonnak, amit tanácsoltam, mert tudtam, hogy nem ez az igazi megoldás. Le kellett gyűrni magamban a kisördögöt, hogy úgy válaszoljak Marcinak, ahogy néha ö szokott nálánál kezdőbbeknek, olykor hobbistáknak hogy az a megoldás szart sem ér, a jó gépre össze kell gyűjtögetni inkább. Próbáltam inkább testreszabottan javára, segítségére lenni tudásom és tapasztalatom szerint. Mivel a helyzete ilyentén ellentmondásos, így ellentmondásos lett az is, amit javallottam.
    S hogy ezt észrevetted, szóvá tetted, isméten köszönöm, mert elmúlasztottam megjegyezni, hogy gondolatomat személyednek szántam Márton, s így félrevezethettem volna vele olyan fórumböngészőt, aki infómból merítkezne esetleg.
    Szerencsére ott a Te szavad is számára. ;)

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák