Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thomgrande

    tag

    válasz fattyu666 #8109 üzenetére

    Izlések es pofonok.....
    Nekem akkor tetszik jobban ha nagyobb a minta. Nem mindjárt a keretmintából indul.
    Persze az ajtó méretétől is függ.

    Vagy nem.

    "Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

  • thyeby

    őstag

    válasz fattyu666 #8109 üzenetére

    "De a 6,35mm-es belemegy a hatos befogópatronba, vagy nem?"

    Lentebbi hsz-edből vettem az adást, h igényeled a szmájlit, de nem szolgálhatok vele, mert bukfencelő-fetrengő példány momentán nincs kéznél. (Jelzem hát, hátast vágtam.)

    Egy lakatos ilyet kérdezzen asztalostól?
    Nos, van egy jó és egy rossz hírem:
    A rossz az, hogy sajnos a gépedet be kell vinned a lakatosműhelybe, mert a solux lámpa melege kevés lesz hozzá. A jó az, hogy a munkahelyeden fusiban felmelegíted az autogénnel fehér ízzásig, és máris belemegy a hatos furatba a 6,35-ös anyag. (Vigyázz, mert forró lesz!) Aztán nyomd hidegvízbe, és meg se kell majd húznod a szorítóanyát, viszi majd a hatos persely a 6,35-ös tengelyedet, mint a szél.

    Elég, ha érted a viccet, a szeretés mellékesebb.

    Tudod, akadnak itt a fórumon hülye kérdések, van türelmem hozzá. Ehhez is. Mert minden ismeret hülye kérdéssel kezdődik. Tisztában vagyok azzal, hogy életre el lehet vinni a tudáskedvét valakinek azzal, ha a hülye kérdésre hülyén válaszolnak neki. (Jómagam azért maradtam seggfej kémiából egész életemre, mert tizenkét éves koromban megkérdeztem a kémia tanárnőmtől, hogy mi a húsleves képlete, és ő is vágott egy hátast.)
    Célom nem az volt, hogy elvigyem a szárnyát bontogató kedved ettől az egésztől, csupán habitusom nem engedett egy ilyen b@szott magas labdát nem lecsapni.

    Komolyra fordítva a szót:
    Jobb gyártóktól rendelhető bármilyen patronméret, ami belefér a hüvelybe - de ez sztem neked drága, még ha jobb gyártótól választottál is gépet. (A BOSCH 12-es patronú gépbe egy nyolcas patron majd tíz rugó volt.)
    Csináltatni kell patront. Bronzból. Le kell pontosan másolni a benne levő 6-ost, 6,35-el kifúrva. És jó tudású, nem lúzer esztergányosvargajánossal való dreháltatni.
    A felsőmaró sima futása fontosabb, mint mondjuk egy gyökköszörű sima futása. Nagyon érzékeny műszer, pontosságot, akkurátusságot igényel - de nem nagyobbat, mint a lakatos szakma általában. Itt a fordulatszám felmehet 30.000 1/min-ig, mindennek flottnak kell hát lennie.
    Valószínűnek tartom, h mire kiismered a gépedet, nem fogod használni sem a 6-os, sem a 6,35-ös patront már. A 8-as lesz benne állandóan, ugyanis ahhoz kapható itt kishazánkban legszélesebb spektrum, ami már jól használható, és ki is fizethető. A leggyakrabban használtból előbb vágyódni fogsz egy drágábbra, aztán egy napon meg is veszed majd. (és az is nyolcas lesz) Ekkor fog bekövetkezni az első teljes értékű ejakuláció. De érdemes kivárnod a sorját, ne kapkodj vele.

    Több fa van, mint asztalos!

  • Vikusz77

    tag

    válasz fattyu666 #8109 üzenetére

    Egy nagyobb plattolómaró közel 90mm átmérőjű.
    Én ezt biztosan nem gyógyítanám bele az 1200 wattos einhellbe. Ha vissza lenne esztergálva a szára 12-ről 8mm-re -ahogy ötletként elhangzott- (ami azt jelenti, hogy a keresztmetszetének 45%-a marad meg) én személy szerint nem állnék szívesen a gép mellé, kicsi fogásvételnél sem.
    Akkor már inkább vennék tízezerért egy 12-es patronnal rendelkező gépet a nagy plattolómaróhoz.

Új hozzászólás Aktív témák