Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csemberlen

    őstag

    válasz ludsimon #5777 üzenetére

    Dósafá-t ismerem a Gvadányi uton, ott vágták a konyhabutoromhoz méretre az anyagot.
    Szerintem ott csak lapszabászat van, nem sok szakmát tudsz tanulni, persze nem biztos, hogy így van.

    Hja kérem az élet nem egy habostorta

  • Vikusz77

    tag

    válasz ludsimon #5777 üzenetére

    Rémlik hogy vettem tőlük anyagot valamikor, de én mint lapszabászatot "ismerem".
    Viszont azt tisztázd, nehogy a lapszabászgép elszedő-oldalán, vagy az élzárógép előtt töltsd el a napokat, mert abból sokat -egyéb dolgokról- nem lehet tanulni.
    Helyszíni szerelés akkor már sokkal jobb lenne, ott segítőként, lehet sok dolgot tanulni.
    Azt nem hinném hogy sok energiát szeretnének beléd invesztálni, kivéve ha kéne nekik munkaerő később.

  • thyeby

    őstag

    válasz ludsimon #5777 üzenetére

    Tudod, ebben a szakmában a bútorlapos munka nem számít valami előkelő dolognak. Ettől függetlenül annak is soksok trükkje, forsza van. Érdemes elsajátítani, mert szerintem nem létezik asztalos, akitől ne kérnének, rendelnének ilyen munkát. Van, aki ebből él, van (lásd Dósa), aki elvállalja amikor nincs épp jobb munkája, és van, aki már kinőtte, szebben fogalmazva túlnőtt rajta.
    Úgy gondolom, hogy ha oda szegődsz is, sok dolgot lehet ott tanulni. Azt tudomásul kell venni, h a tanulót mindig oda állítják be, ahol a legszarabb munka van. Javaslom, egyet sose felejts el: A legszarabb munka is munka. Tömegek vannak, akik arra is csak sóvárognak. Ne is számíts rá, h azzal kezdik majd a foglalkoztatásodat, hogy az öreg lapszabászt odaállítják a gép túlvégére anyagot leszedni, hogy te megtanulhasd a gépállítást, és tolhasd a bútorlapot. De az elszedő oldalon is mindent lehet látni, megfigyelni, kérdezni, és meglátod, eljön az idő, amikor a főnök meg sem kérdezi majd, hogy meg tudod-e csinálni, amikor az öreg szabadságra, táppénzre ment, hanem kiadja a feladatot, hogy szabd le ezt, meg azt a megrendelést.
    Egy ilyen üzemben termelés folyik. Úgy kell ott működnöd, hogy ne lassítsd, hanem gyorsítsd a termelést. Ha így lesz, mindent kipróbálhatsz majd, amit a forgácslappal csak művelni lehet, de ehhez türelem, és kitartás kell.
    Tény, hogy hamar ki lehet tanulni, és utána már unalmas úgy, hogy másnak csinálod, s nem a saját műhelyed, a saját tervezésed, a saját kalkulációd. De megnyugtatlak: Nem kell innen menned nyugdíjba. Ha ezt kipipáltad, léphetsz tovább.

    Sok sikert, és ne szard össze magad, ha nehéz, tojd le, ha néha megalázó, és fogd fel úgy, h a szakmai tapasztalatodhoz ez is segítség. Másik dolog: Szar, szar így asztalosok között beszélve a dologról, de százszor jobb egy lapszabászatban robotolni, mint mondjuk egy koporsóüzemben remekelni, hiába ott a világon minden kitanulható pedig.

    Több fa van, mint asztalos!

  • Sanyabá

    senior tag

    válasz ludsimon #5777 üzenetére

    Nos, én nem ismerem a szóban forgó Kft-t,nem is ahhoz szeretnék hozzá szólni,hanem: olyan kisiparost kellene keresned aki 2-3 emberrel dolgozik,és nem széria munkát csinál.Ahol csinálnak épület és bútor asztalos munkákat is. Anno, én is így tanultam meg a szakmát.

    A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

Új hozzászólás Aktív témák