Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mdk01

    addikt

    válasz Bakus #48733 üzenetére

    A múltkor már ide raktál egy hasonló hozzászólást amire reagáltam, de te már nem. Ha tévedek elnézést.

    Megpróbálkozok még egyszer utoljára.
    Megkérdezhetem, hogy szakmabeli vagy?
    Ha igen mióta, vagy a szakmában?
    Vállalkozóként dolgozol vagy garázsban,pincében nyomod az asztaloskodást és mellette van főállásod?
    A számlát már nem is kérdezem.

    Azért érdekelne, mert kíváncsi vagyok milyen költségeid vannak ami alapján kikalkuláltad ezeket az óradíjakat és milyen tapasztalatod van?
    Kicsit megfordítanám az árképzés kérdését, mert amiket írtál aszerint egy egyszemélyes főállásban dolgozó asztalos is éhen halna.(egész pontosan veszteséget termelne)
    Árképzésnél én mindig az autószerelő szakmát szoktam példának felhozni, 7-10.000,-/óra és minden megkezdett órát számolnak és az autószerelő nem mozdul ki hanem odaviszik neki a munkát és utána elviszik.
    Az asztalosoknak legalább ekkora óradíjjal kellene dolgozniuk, mert lényegesen nagyobb a gépparkjuk, műhelyük és mozgásban vannak az ügyfél és műhely között ami vagy egyeztetés, vagy beszerelés.
    Sajnos viszont ezt a pénzt nem lehet elkérni, mert bekorlátoznak minket a multik az áraikkal. A fenti ár töredékével tudunk csak számolni ami kisvállalkozónál(<10fő) ~3000,-+ÁFA/óra, közepesnél(10-20fő) 5000,-+ÁFA/óra, nagy vállalkozónál(>20fő) 7000,-+ÁFA/óra

    Az árképzésed nagyon rossz és mivel ide kiírod, rossz irányba tereled a laikusokat.
    Továbbra is várom a választ, hogy tisztázzuk mi alapján jöttek ki azok az munkaórák és óradíjak.
    Köszi

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák