Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szaszlaci

    addikt

    válasz kapu2006 #44045 üzenetére

    Szóval a tévedés jogát fenntartom, de azért álljunk meg egy szóra kérlek, mert elvesztettem a fonalat. Tulajdonképpen melyik a rózsafa? Az epoxis asztalé? Mert ott az van írva, hogy nyárfa. Tévedés lenne?

    De igazából nem ez a lényeg, hanem az epoxis megoldás, amit bizonyára meg lehet csinálni olcsóbb és mégis szép fából is.
    Mondjuk egy 2 m2-es asztalhoz a teljes alapanyagról azt gondolom, meg kéne hogy álljon százezer alatt. Mert a sima epoxi sem különösebben drága. Esetleg a felületére meg egy kevés karcálló bevonat, ha ilyet árulnak illetve lehetséges. Meg persze a lába, maradjunk valami olcsóbb és kisebb munkaigényű megoldásnál.
    Hát hol nem jön ez ki bruttó 3 – 400 ezerből? Ha valaki ilyen sok pénzt elkér egy asztalért, akkor ott bőven meg van fizetve a szakértelem is. Ez még mindig négy havi minimálbér. Oké, nem ez fogja meghatározni, csak mondom, na. És ez nem ám olcsójánoskodás, ahogy azt is kinevetem, hogy ezt itt szakácsművészetnek merészelik nevezni, és elkérnek érte több tízezer forintot. Még tányért se adnak...

    Nem muszáj egy tonnás rönkből vágni, lehet kisebb darabokból is, külön-külön, vagy összetolva, ahogy jól mutat. Nemde?
    A gépparkot pedig nem egy darab bútoron kéne megfizettetni. Ésszerű beruházás esetén, eleve minél drágább, jobb a gép, legvégső soron annál olcsóbb tud lenni a kész termék darabára; nem jól gondolom?

    De már eleve nagyon elmentünk, amikor a háromszázezerből alig jön ki a laminált asztal dologra reagáltam, és akkor 360 ezer forintnyi rózsafa deszkaanyagról beszélünk. Ennek az összegnek a feléből kijön egy frankó, méretre szabott, valódi biztonsági bejárati ajtó anyaggal, szállítással, beépítéssel, szemét elvitelével. De ezt is csak úgy mondom, pedig azzal is kell dolgozni, kell hozzá gép és hozzáértés, no meg az anyag sincs ingyen.

    [ Szerkesztve ]

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Új hozzászólás Aktív témák