Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz zoli03 #35166 üzenetére

    Szedtem már szét Makita akkut, Hilti akkut, DeWakt akkut. Egyikben sem volt ráírva a cellákra, hogy ki, és mikor gyártotta.
    Ha ez publikus lenne, akkor egészen biztos, hogy ugyanattól a gyártótól szereztem volna be ugyanazt a cellát.
    Bari építette nekem össze, kicsit több van már a tarsolyában, mint néhány forrfüles cella összekötése. Tévedhet Ő is, ez igaz. De mindig? Ez nem igaz.

    Gondolkozz a következőn:
    Ilyen akku jelöléseket kell, hogy ismerj, mint XRP, PowerMax, és nem sorolom tovább. Minden nagyobb gyártó jelöli valamiképp az akku innovációját. Ezek bejegyzett, oltalom alatt álló szabadalmak, amivel a gyártó rendelkezik, más nem is használhatja még a nevet sem. Nem a cella gyártója áll védelem alatt, hogy tisztán tartsuk a szót.
    Linkelj nekem XRP cellát. Mindegy, hogy Dzsepenből, vagy Csájnából.
    Az, hogy Sanyo, nem mond semmit. Nem is utal a cella tartalmára. És a gyakorlat az, hogy köszönőviszonyban sincs a tényleges kapacitás a felirattal, amikor cellát rendelsz. És egy cella gyártója sem tesz még utalást sem arra, hogy mennyi a várható élettartam. Ilyet fogsz találni, hogy 1000 újratöltést bír. Ami persze nem igaz. Napi egy töltéssel három évet kellene bírnia. Heti egy töltéssel mennyit is? Van ismerősöd, akinek húsz éves az akkuja, és most kezd csak meghalni?
    Ezek olyan kapitális ipari disznóságok, hogy ha felszínre kerülne, mint a fauvé dízelmotorok károsanyag kibocsájtásának máig csengő botránya, akkor se változna semmi, csupán nyilvánosan is beismernék a nyílt titkot. És el nem tudom képzelni, hogy a jövőben a gyártók nem fognak maszatolni az átlagfogyasztás és/vagy károsanyag kibocsájtás értékével.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák