Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thomgrande

    tag

    válasz raidx #34224 üzenetére

    Szerintem mutasd meg olyannak aki látott már felsőmarót és használta is. Ennél az alátétes korrigálásnál rájöttem hogy elég egyedi elképzeléseid vannak. 50 mm marólöket nem elég arra hogy kiérjen rendesen a szerszám számomra hihetetlen.

    "Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

  • martong

    tag

    válasz raidx #34224 üzenetére

    Milyen hosszú a bit szára? Nekem a kép alapján az tűnik rövidnek.
    Arról is dobjál egy képet valami vonalzó mellett.

    Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

  • thyeby

    őstag

    válasz raidx #34224 üzenetére

    Van egy Makita, aminek 35mm a lökethossza. Valószínűleg, vagy inkább elvileg jól használható kisebb munkákhoz, mert vélhetően az a 35mm ott mozog, ahol optimális. Erre a pici löketre itt a fórumon hívta fel valaki a figyelmet. Nekem sem tetszik, mert tuti, hogy így nehezebb a gépben patront/bitet cserélni a szűk hely okán.
    A fotó alapján tényleg a géppel nincs rendben valami szerintem. Arról nem lehet szó, hogy rövid a maró szára, ugyanis még a Dimar bitek is úgy vannak kialakítva, hogy max 3-4 mm-t enged kihúzni a patronból. És az ötcentis löketű gépeimben tökéletesen használhatóak még asztal alá építve is.
    Jól emlékszem, hogy ez az erősebbik B&D masina? Nekem a kicsi ilyen tekintetben teljesen korrekt. (Annak is 5 cm a lökete.) A képen látható bitnek ilyen felállásban legalább egy-másfél centire ki kellene nyúlnia.
    Úgy látom, hogy egy R=6,3 rádiuszú holkermaró bit van benne. Ha megteszed, hogy egy vonalzó mellett lefotózod csak a bitet, akkor meg tudom nézni, hogy az én ugyanilyen bitemhez képest ez hosszméretben különbözik-e? Nekem egy occó, kb 20 db-os Extool készletben van ilyen. tökéletes a geometriája, és jó minőségű lapka van rajta. Meg merem kockáztatni, hogy eddig már több, mint egy kilométernyit mart hiba nélkül úhy 4mm-es fogásmélységgel. (számold ki: kb 10x600x20 (cm), de inkább több van mögötte) És hiába occó készlet, van további 5-6 bit köztük, amikkel hasonló léptékben martam már, és a mai napig is marok velük. Megjegyzem, hogy megszólalásig hasonlít ez a készlet az Expert alu kofferosra, de többen beszámoltak róla, hogy az nem az igazi.

    Ha már a marásnál tartunk:
    Sokáig meg voltam lőve azzal, hogy vagyonokat költöttem drága csapágyakra, amik a biteken hamar szétrepültek. Elég sokat javított a helyzeten, hogy Winner kolléga javaslatára fújkálni kezdtem őket WD40-el. Elég sűrűen kellett rájuk fújni, amit azért nem szerettem, mert valahányszor befújtam, takarni kellett az asztalt, és keresni sebtiben olyan fát, amit megmarva kicsapattam azt a gázolajos lötyit, hogy ne a tiszta, majdnem készárumat taknyoljam vele össze. Aztán Balázs fórumtársunk a fülembe ültetett egy darazsat, hogy van valami zsírspray, ami hígítva van a flakonban, így ha kifújjuk, bejut mindenhova, ahova kell, ott aztán kipárolog belőle az oldószer, és kikeményedik optimális kenő állagúra. Sajnos nem tudta megmondani, pontosan mi ennek a spray-nak a neve. De olvasta Bari, és küldött nekem egy ilyen szprét. Fehér zsír spray a flakonon a megnevezése. Ennek jó egy éve. És azóta egyetlen csapágyat sem kellett kicserélnem. Gyakorlatilag a spray ára egy csapágy árával egyezik meg. Ha vesszük, hogy eleinte évi legalább 6-8 db ilyen csapágyat gyilkoltam szét - aminek darabja közel 2 ezer pénz volt, aztán a WD40 ezt évi 2-3 db-ra redukálta, s most el telt egy esztendő úgy, hogy egyetlen csapágyamat se kellett kicserélnem - szóval ez eredmény.
    S ha már erről írtam. Évekkel ezelőtt, amikor Jocó bég Boronkay úr szolgálatában állt, adott nekem egy Freud, vagy CMT maróbitet, amin nem csapágy van, hanem helyette egy fehér műanyag valami ebonit-féle anyag, amiben nincsenek görgők, hanem teljesen csúszóra veszi a figurát. Épp azért vettem ezt a kést akkor, mert úgy számoltam, hogy hamarosan ledobja a használatban levő a csapágyat, élezni is kell, így már majdnem az új CMT áránál járok. (Aztán a fehérzsír okán ezt a kést azóta sem kellett elővennem.)
    Van valakinek tapasztalata ilyen műanyag csapágyas bittel? Mire számítsak?

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák