Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thomgrande

    tag

    válasz serfozotibi #32683 üzenetére

    A csak mágnesesből húzásra persze hogy kiakad. A rögzítősből nekem még soha nem akadt ki.

    "Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

  • thyeby

    őstag

    válasz serfozotibi #32683 üzenetére

    Rendszere válogatja.
    Történt egyszer, hogy amikor a Festool piacra dobta a CXS-t, kb akkor jelent meg a DeWalt DCD 710-ese is. Mindkettőre rá voltam rezegve, pici, könnyű gépet kerestem. Épp egy Festool bemutatóba botlottam bele a Nati bázisba igyekezvén. Naná, hogy belassítottam. Ekkor jól megbabráltam a CXS-t. Igen nagyon tetszett, mai napig szerelmes vagyok bele. Megjegyeztem a bajszom alatt, hogy ha ez tokmányos gép lenne, mint a DeWalt konkurencia, már jönne is haza velem. (Nem volt túl sokkal drágább, akkor még ötvenezerrel indította a DeWalt a DCD 710 árát (1,3 (!) Ah akkukkal), a CXS pedig valami netto 70 volt talán, és a különbség több, mint meggyőző volt.) A Festool képviselő (valószínűleg Jocónak most kollégája) már mutatta is, hogy ad hozzá fúrószárat, gyári Festoolt. Megörültem neki, mondtam, muti gyorsan! Haláli központos volt, sehol semmi nem kotyogott, nem lötyögött. Úgy állt a gépben a bit, mint a mesében. De abban épp 2 mm-es fúró nem volt, ami miatt hajkurásztam könnyű pici gépet. (El is búcsúztam, végül DCD 710-esem lett.) Na, ez (mármint a CXS) pontos volt, és nem jött ki a bit a helyéről a fúró kihúzásakor, csak ha én azt direkt akartam.
    Nem sokkal később jártam egy kereskedésben, ahol Festoolt is forgalmaznak (Betomix). Az eladó benyúlt a fiókba, és ideadott nekem két db kettes átmérőjű, bitbefogású Bosch fúrót bontatlan, eredeti csomagolásban azzal, hogy ezt a Festool képviselője küldte nekem ajándékba. Nem akartam elfogadni, de erősködtek, hogy ez a cég ajándéka, és nem engedték kifizetni.
    Otthon kipróbáltam, ha már így sikerült a házhoz ilyen is. Befogtam a metamó bites behajtómba, és próbáltam fúrni vele. Hallottam, vagyis inkább éreztem, ahogy finoman, de darál a bit a fészkében munka közben. (Pedig csak egy vékonka kettes, két és feles (?) fúrószár volt - azt se mondhatja ember, hogy azé', mer' nyomtam, mint süket a csengőt.) Félretettem hát - azóta is félre van téve - és megjegyeztem magamban:
    Hiába Bosch, hiába matebó, nem Festo egyik se. De lehet, hogy ez a bit a CXS-ben is hamisul danolna. És a Festool bitje sem mutatna semmi extravaganciát a metebómban.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák