Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz Madmax81 #3063 üzenetére

    Hú, a fene se tudja ilyenkor a frankót.
    Azt hiszem, legtisztább sor, ha a haverod adatait püfölöd be. Javításkor lehet gondod, ha nem helyi kereskedőtől vetted - de a számláért cserébe ennyit kötelessége megtenni a haverodnak, hogy intézi helyetted.
    Alapban az történik nálam, h a kereskedő, ill szervizes engem személyesen ismer, így bármilyen néven adom neki oda, tudja, h az enyém, és nekem adja vissza. De hogy akkor mi van, ha Interneten rendelted, vagy Sopronban vetted? Elvileg az eladó köteles a gépet szervízbe küldeni, de a tulajdonos küldheti maga is. Itt viszont postázási problémák adódhatnak.

    Haverod meg ha egyszer összevészne Veled, lazán követelheti a gépedet, hiszen számlája van róla, hogy az övé. Meg másik dolog, h mostmár vállalkozó vagy, a gépeket pedig "illik" leírni az adóalapodból.

    Több fa van, mint asztalos!

  • Vikusz77

    tag

    válasz Madmax81 #3063 üzenetére

    Szerintem a vásárló adatait add meg akkor mindenhol (az elején a regisztrációnál is) , tehát a haverod cégét.
    De ebben nem vagyok biztos, csak 99,%-ig:). De mivel papíron az ő cége vette a gépet, ennek látom értelmét.
    Aztán ha utolér a Thyeby féle metibó:) átok akkor el kell kérned a havertól a számlát meg a "sima" garanciapapírt (ja az nálad van nyílván) mert csak azokkal együtt érvényes az xxl netes garanciapapírod amit kinyomtatsz.
    És mindhármon ugyanaz a cég kell hogy szerepeljen vásárlóként.
    Szerintem.
    Thyeby kijavít ha nem így van. Neki cége is van, meg metibója is :DD

    Közben olvasom hogy nagyjából Ő is ezt írta.
    Szerintem joga van bárkinek beadni a gépet, max a haver ír egy papírt hogy odaajándékozta neked, vagy egy meghatalmazást hogy téged bízott mega beadással(de nem hinném hogy a szervíz térdekelné a dolog, beviszi, felveszik a beadó nevére és kész
    Mert ugye ha a gépet odaadom a haveromnak ajándékba, neki is joga van bevinni a szervízbe a gépet javíttani az eredeti garanciapapírokkal..
    Összeveszni meg nem kell vele...
    De ennyire felesleges is előre futni szerintem:).
    Az ő cégére -ha kell- nevére regisztrálod neten az xxl garanciát és kész.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák