Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz ferkoboy #22255 üzenetére

    :N

    Ez csak 200-as kerékkel bír. Igaz, feleannyiba kerül, mint a kis metebó, de deszka vágására ez se, az se igazán nyerő. Ahhoz erősebb, gyorsabb gép kell.
    Egyébként ez a kicsi Güde nekem évek óta iparszerűen teljesíti az 1cm vastag keményfa vágásokat. Viszi a collos bükköt is, de azt azért lassan, gyakorlattal.

    Szerintem a kérdező abban reménykedik, mint én a matebó lézerkut gérvágómmal tettem egykor. Hogy a kisebb kapacitás azért a borsos felárért pontossággal, tartóssággal, megbízhatósággal fog párosulni. Utólag kiderült, hogy még a feleannyiba se kerülő tecsógazdaságosokkal sem veszi fel a versenyt. És szét se bírom szedni, hogy megnézzem, mi lehet a baja. Tré, legendásan pontatlan, nagyon sokszor küldtem szervizbe, és jelenleg használhatatlan. Megakadt, nem lehet lehajtani. Ilyet még egy noname kínai tucatsz@r se produkálna.
    Amikor ezt a kis matabó szalagfűrészt megbabráltam, hát egy nívós vásáron kiállított példányon se a stellert nem bírtam megmoccintani, sem pedig a felső szalagvezetés emelőjét. Magyarul nem hogy kényelmes lett volna az állítása, mint pl a TS 250-es körfűrésznek, hanem lehetetlen volt.
    Szóval lehet, hogy csak én botlottam egy nagyon sietősen összecsapott darabba, és a többi azért jó, de nem jó ómen, és gyanítom, hogy nagyon kicsi annakk az esélye, hogy a többi azért korrekt.. Soha életemben semmilyen más márkával nem találkoztam még kiállításon, ami ennyire nem működött, csak a praktikerben, baumaxban tapasztaltam hasonlót ilyen Budget és társaival, de azok legalább filléres áruk voltak.

    Az igaz, hogy nekem van egy ilyen metebó becsípődésem, de az is igaz, hogy nem ok nélkül alakult ki.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák