Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz Soká #10871 üzenetére

    "nem azért linkelem Ferkónak, mert erre szeretném rábeszélni"

    Csak meg tudlak erősíteni:
    Olyan kaliberű munkához, amire ferkoboynak előreláthatólag szüksége lesz, én is javaslom ennek a megvételét. Nagyon jó iskolagép, nincs rizikója nagy anyagi bukásnak. Ha megoldja a feladatát, sok pénz a zsebében marad a fiúnak, ha nem válik be, akkor csupán meg kell hirdetni, valószínűleg árában el fogják vinni (hiszen tényleg 50 körül lehet gyakorlatilag ugyanahhoz hozzájutni ilyen lidis, aldis akció híján), és kipótolni egy jobb gépre. Viszont akkor már sokkal pontosabban fogja tudni, hogy mit is akar.
    Magam is vettem kezdésnek egy efféle klónt a Güdétől. Még aznap le is égettem. Sok 5cm vastag bükköt akartam tolni rajta. Gariban azonnal vissza is adták az árát, amit meg kellett pótolnom egy tízessel, hogy a mostani gépemet meg tudjam venni. Szerencsés volt így megtanulnom, hogy a keményfa fűrészeléséhez még akkor is sok kraft kell, ha nincs szükség pontos vágásra. A mostani gép 2KW, hővédő kapcsoló leoldja, ha megerőltetem.
    Erre a gépre mindenképp javaslok legalább egy Pilana lapot, de inkább kettőt. Egy ritka váltófogút hosszvágásra, és egy sűrűt keresztvágásra. Ha csak egy lapra jut pénz, akkor egy vegyes használatra alkalmas Freud lap legyen inkább. Ez eknek a fűrészkorongoknak az ára 10 ezer pénz felett van, de annyira megkönnyíti a motor dolgát, olyan szép vágásképet ad, és olyan élvezetté válik segedelmével a pontos munka, hogy megéri pénzt áldozni rá. A gyári Bosch lapokat én például nem szeretem, pedig nem alsókategóriások, de messze elmaradnak a fentebb említett márkák minőségétől és tartósságától.
    Én tudnék ezzel pontos fiókokat, dobozokat készíteni - igaz, vágás után menne az anyag egyenesen a vastagoló gyaluba. Kérdés, hogy ferkoboynak van-e ilyen, vagy csak kis kézi gyalugépet említett.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák