Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mezga Aladár

    veterán

    válasz #75912448 #42194 üzenetére

    "hagyományos kommersz médialejátszóknak lassan vége"

    Nem értek egyet.
    Az átlag felhasználónak még a popi/wd/dune/stb használata is problémát okozhat.
    Egy androidos kütyü, vagy soc+előtelepített kodi meghaladhatja az igény és tudás szintet.

    (#42195) devil-k: "Manapság a Kodi a menő."

    Nálad, én tök jól elvagyok a popival. Még mindig nem idegesített fel. :)

    UI: ricsip első sorait olvassátok el. :D

    [ Szerkesztve ]

    11 seb. Shimano CS-R7000 11/32 sor, bontatlan, eladó.

  • Patice

    Topikgazda

    válasz #75912448 #42194 üzenetére

    Igen, mert rájöttem a HTPC építés közben, hogy az jelenleg nem lesz jó hardveresen ahhoz a lejátszó OS-hez/programhoz, amit jelenleg használok zenére. Filmre tökéletes.

    Az már más kérdés, hogy a Cubox-i hardvere jó akár filmezésre is, tudja a 23,976-ot is, stb. De ismétlem, nem erre fogom használni, mert ott van a HTPC-m.

    Az megint más kérdés, hogy a HTPC-vel is ki akarom próbálni a zenélést, és így legalább lesz összehasonlítási alapom és bármikor jól jön majd ez a kis kocka. :D

    A Cubox-i vásárlása előtt szemeztem én is ezekkel az új Bay Trail-es minigépekkel, de végül az győzött, hogy a Cubox-i-re van dedikált szoftveres támogatás több Linuxos disztro esetében is. (És nagyon tetszik, hogy az ember akár saját magának is összelegózhatja rá a szoftvereket Linux alapon.)

    Ezzel szemben a Kínából rendelhető Bay Trail elméletileg Win8.1-gyel érkezett volna, ami akár még jó is lenne, de annyira új hardver, annyira nincs róla infó, hogy nagyon lutri lett volna rendelni belőle. Nem tudtam kideríteni azt sem, hogy pl. Win helyett Linuxot lehet-e rá valahogy tenni. (Valószínűleg igen, de erre semmilyen bizonyítékot nem találtam.)

    Árban kb. ugyan ott volt mindkettő.

    Elégedett vagyok vele és nagyon tetszik benne, hogy csak ki kell cserélnem a microSD kártyát benne és máris más gépként funkcionál. :K És eszik kb. 2W-ot. :C

    Ezek a mini PC-k lassan felnőnek annyira tudásban, hogy nem lesz ellenfél számukra egy médialejátszó. Tény, hogy embere válogatja, hogy kinek milyen eszköz kell, olyan, amit kivesz a dobozból és megy (azért egy médialejátszót is be kell állítani és sokaknak még ez is nehéz..), vagy olyat, amit saját magának kell beállítania, testre szabnia, hogy minél jobban kiszolgálja az igényeit.

    Ez a két véglet, de én szvsz. örülök annak, hogy van ennyi választási lehetőségünk.
    A médialejátszók most egy kicsit egy helyben toporognak, amíg a blu-ray 4K lemezek ki nem jönnek (kb. idén karácsonyra jósolták) és végre nem lesz egységes megállapodás az új tömörítésekről. Szerintem ezért várnak ezekkel a fejlesztésekkel a GPU gyártók is, ezért nincs még (szinte) hardveres gyorsítása a h.265-nek, meg a HEVC kódolásnak. Tervek vannak, de amíg nincs megállapodás, addig nem lesz ilyen irányban fejlesztés sem. Addig meg a média lejátszók sem fognak sehová sem fejlődni igazán.

    Szóval most a kivárás időszakában vagyunk, tudjuk mi a következő lépcső, de addig élvezzük a FullHD tartalmakat, ahogy eddig. :))

    [ Szerkesztve ]

    Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

Új hozzászólás Aktív témák