Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz gzm #9836 üzenetére

    "miért használja a többség az oleget?"
    Mert ez van legszélesebb körben elterjedve, ehhez van a legnagyobb támogatottság, és MAGYAR NYELVŰ leírás. És ezt lehet a legkönnyebben feltenni (webadmin felületről).

    "Az új kamikaze 2.6 on van"
    Ez szép és jó, de tudomásul kell venni, hogy a többség nem azért olvassa ezt a fórumot, hogy megtanulja, és megértse a linuxot, hanem azért, mert vett egy ilyen routert, azt szeretné megcsinálni, hogy tudjon vele letölteni, és bocsánat a csúnya kifejezésért, de ha ez sikerült, akkor sz@rik rá, hogy hányas kernel fut a routeren :-)

    "Csomagválaszték végtelen"
    Erre megint csak azt tudom mondani, mint az előbb, hogy a 95% torrentet, ewget-et, és esetleg mc-t szeretne, a többi csomag nem érdekli... A fennmaradó 5% az, aki próbálkozik ezzel-azzal, viszont OLEG-hez, és Tomato-hoz is (ugyanaz) meglehetősen széles a választék.

    WiFi-t cserélni? Minek azt? Van már egy benne, ami működik... Legalábbis OLEG-el, és Tomato-val működik :-)

    "nem kell "belenned" előre összeállított rendszerbe"
    Ez senkire nézve nem kötelező... Az összes tutorial, és az image file-ok is azért születtek, mert vannak akik maguktól még a lemezt sem tudnák megparticionálni Linux alatt, nemhogy bármilyen csomagot feltelepíteni. Őket sem szabad elfelejteni, és tudomásul kell venni, hogy Ők sosem fognak egy olyan fw-t feltenni amihez, a magyar nyelvű leírás gyakorlatilag zéró, az elterjedtsége esetleg 5-10%, és a torrenteket meg konzolból kell indítani.

    Én elhiszem, hogy az OpenWRT-nek is megvannak a jó tulajdonságai, és ha ezeket összeszeded egy cikkbe, vagy feltolod egy weboldalra, a telepítés pontos menetével együtt leírva, képekkel illusztrálva, hidd el nekem, hogy sokan ki fogják próbálni... De addig a többség, mondjuk úgy, fél tőle, nem akarja még jobban elcseszni a rendszerét, mert ha nem is tökéletesen, de ez legalább működik.

    [ Szerkesztve ]

    Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

Új hozzászólás Aktív témák