Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mgrincs

    tag

    válasz Intruder2k5 #10717 üzenetére

    Szia,

    amit én tudok az OpenWRT-s firm-ekről:

    Az első link, amit bevágtál, valóban jó nekünk, annyi a "baja", hogy mivel broadcom-ék nem csináltak hivatalos driver-t a 2.6-os kernelhez, az OpenWRT-s fejlesztők kénytelenek voltak azzal dolgozni, ami van, szóval toldozgatták-foltozgatták a 2.4 verziójú kernelt, hogy legyen a megfelelő eszközökön wifi is meg OpenWRT is. Ettől függetlenül tökéletes mindenre, csakúgy mint bármelyik másik firm(egyelőre mindegyik 2.4).

    A második is jó az 500-asokhoz, itt jól látod a chip-re utal a számozás. És mint sejtheted már ez a 2.6-os kernelt használja!! Ez elég régóta létezik, ráadásul 8.01 óta tartalmaz egy driver-t, amivel a broadcom wifi-k is életre kelthetőek! Előtte is működött, csak a wifi nem ment, ehhez ajánlgatták a kártya cseréjét a WL-500GP v1-ekben, meg a hasonló miniPCI-os rendszerekben. Azt olvastam valahol, hogy ez a b43-s driver talán egy kicsit lassabb, mint a broadcom-os, meg nem támogat minden módot, amit a gyári igen, de simán életre kelthető. Még nekem is ment, igaz én titkosítás nélkül használtam :) .
    Szóval bármelyiket is választod, menni fog.
    Az egyetlen, ami nekem nagyon nem tetszett az OpenWRT-ben, az ahogyan minden konfig-ot átírnak UCI-s formátumra, amit nekem kicsit nehéz volt megérteni.

    UI.: Az RT-N16 forrásának kiadásával, amely már 2.6-os kernellel jön, lehet csinálnak majd egy a hivatalos driver-t tartalmazó kiadást is, amelyik támogat minden, a hardver-ből kihozható funkciót.

    http://www.youtube.com/watch?v=HkTa3-ZZbD8

Új hozzászólás Aktív témák