Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zol77

    aktív tag

    válasz HeavyToys #1102 üzenetére

    több mint egy hónapja lassan,ismét a gyárival használom.

    Azt kell mondjam,nagyon pozitív a dolog,ahhoz képest,hogy a gyárit nem is használtam eddig.
    Itt is kapsz mindent ami kellhet :torrent kliens,dlna,smb,ftp,vpn ,stb..
    A gyári kliens (transmission) ami alapból rajta van szépen teszi a dolgát , kapsz hozzá webes felületet is,bár nem a megszokottat,de a célnak megfelel.
    Androidra tölthetsz le rá ilyen appot,amivel piszkálhatod bárhonnan a torrentet
    PC-n meg bármelyik remote gui jó hozzá pl ez : [link]
    Ami tetszett még nagyon a gyári fw-be , hogy az Asus csinált egy jó kis appot droidra,
    amivel eléred a routerre kötött hdd-t,meg pc-ket kívűlről is,és akár egy gombnyomásra indul a film otthonról,
    a 3Mbps feltöltés már bőven elég egy divix streameléséhez. LINK
    A következő meglepetés a dyndns volt , kapsz az Asustól egy asuscomm.com -ra végződő dyndns-t.
    A médiaszervert használom még,ami teljesen jól teszi a dolgát,nem okoz gondot neki,ha egyszerre 3 fullhd film megy róla egyidőben.
    A hálózati másolásról ha visszakeresel,már többen raktak be eredményeket,nekem ezzel sincs gondom,teszi a dolgát.
    A menüje elég jól összerakott,átlátható, pár napja tud magyarul is ha ez számít.

    És,hogy miért tettem vissza a gyárit?
    A tomató először az ntfs hdd-vel szivatott meg,több hónapig használtam gond nélkül(torrent,dlna,smb),aztán egyszer csak nem akart rá többet torrentezni,állandóan leált a letöltés,mintha rossz lenne a hdd.
    Ezután jött a format hdd , ext filerendszer,újra örült a fejem,mert ment minden.
    Eltelt pár hónap gond nélkül,egyszer csak megint hdd error,felmountolja,ott van kb 1 percig a hdd,majd nem látszik többet. Majd megint mount,elindul a torrent,vagy egy filmlejátszás,hdd eltünik. Ja,és ilyenkor már a led sem világít a hdd-n ,mintha tápot se kapna. Na mondom,hdd beszart,vagy a router tápja, de amint rádugom a pc-re a hdd-t ,ott meg tökéletes. Tettem fel újabb tomatót,nyomtam visszaállítást,nvram törlést,helyzet ugyanez,hdd mountolva, majd kb egy perc után leszakad.

    Most jön a vicc : gyári fw felrak, hdd rádug, és tökéletesen működik!
    A hdd-hez hozzá se nyúltam,nem formáztam,ugyanaz a kábel,ugyanúgy külső táp nélkül egy usb-vel rádugva,szóval semmi változtatás.

    Ezzel nem azt mondom,hogy a tomató szar,mert nem az,csak nálam valami nagyon furcsán működött.
    (az ős wl-500gp-n mai napig tomato megy,amit egy ismerősnek adtam el)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák