Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lijo

    csendes tag

    Szervusztok!

    Van / volt egy gépem, ami mára már nagyon elavult, ezért egy új konfiguráció építésébe fogtam. Sajnos viszonylag laikus vagyok, de egyszer mindent el kell kezdeni. Hála a fórumnak sikeresen vettem egy P8Z77 M-Pro lapot és egy 3570 k -s procit, házat, tápot, és egy samu 830-as SSD -t. Maga az összeszerelés nem volt nagy kunszt, de sajnos nehezen tudok bele lelket lehelni, hála win7-nek. A win 7-es topikba is írtam már, de ott nem kaptam használható segítséget, a teljes topikot végigolvasni meg nincs időm. Maga a lap működik, mert a win 7-et telepítettem, de amikor elsőre indulna el nem bootol be az a fránya. Mivel nektek is hasonló gépetek van, így kérlek adjatok némi segítséget mit - hogyan kéne.
    Előre is köszönöm

  • lijo

    csendes tag

    válasz jim bcs #614 üzenetére

    Először is köszönöm, hogy írtál Jim!
    Itt a fórumon még építés előtt találtam a egy írást (Win 7 telepítése más szem szögből... című), amit többször is átnéztem. Telepítés előtt megnéztem a biosban az ahci beállítást, alapban abban volt. Így gondoltam sima ügy lesz, feltelepítettem a win7, de amikor először indult volna el a telepítő dvd nélkül, nem bootol be, csak egy végtelen ciklusba kezd, kiírja hogy dvd -ről való indításhoz nyomjon meg egy gombot (persze nem nyomok, hogy induljon már el), kikapcsol és újra ugyan ez. Utána frissítettem a biost is, de sajnos nem az USB BIOS Flashback funkcióval, mert hiába dugtam rá a penit és nyomtam meg a gombot a lapon, a led 15 -20 perc elteltével is égett -> áramtalanítottam, de nem történt "semmi baj". Végül a biosban a tools menü segítségével tudtam azt felfrissíteni az asus honlapon levő legfrissebb 1616-os biosra. Mivel nem indul el a win 7 ezért a drivereket sem tudom felrakni, mert (ha jól tudom) azokat is csak tudnám ha elindulna az a fránya?? Ebben a topicban olvastam hogy a 3-as szériánál voltak boot gondok, az enyém 7-es szériájú, lehet ezekkel is van valami malőr??
    Köszönöm

Új hozzászólás Aktív témák