Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • balazs_t

    tag

    Hali,
    Hosszú ideig kerülgettem a p45-ös lapokat mert az NVidia 7xx sorozattal próbáltam zöldágra vergődni (Tuningolás, SLI ...). Nem jött össze és most beadtam a derekam. Azt kell hogy mondjam, hogy rohadtul jó, egyszerűen király ez P45-ös chipset. Sikerült szereznem egy p5q-e Asus lapot egy e8600-os procival és G-skill 1200-es ramokkal, és (ugyan most már nem tuningra kell, de) minden különösebb állítgatás nélkül alapfeszen ment a proci 4Ghzre FSB1600-ra ramok 1200-n stb. Ez nekem csak azért volt könnyfakasztóan szép, mert évekkel ezelőtt a nvidia 790i qx9650-es kombóval rohadt komoly vízhűtéssel, sza..á feszelve, vért hu..va se tudtam stabilan 4Ghz-en 1600-as fsb tartani a konfigot. Bocs ezért a kis bevezetőért, de nagyon megérintett a dolog :R :R :D
    A lényeg viszont, hogy lenne egy kérdésem a nálam tapasztaltabbakhoz. Tehát adott egy P5Q-e NVidia8800 GT plussz egy MSI Star USB3 SATA6 vezérlő.
    A problémám hogy ugye ez a bővítőkártya PCIe 4x csatolású ezért nem is tudom PCIe 1x slotba tenni, ami nem baj mert a lapon van 3db 16x szélességű slot.
    Az első (kék) slotban van a VGA, a lap legszélén található feketében pedig a USB3 SATA6 bővítő.
    Egyszerűen nem tudom pontosan eldönteni(, mert mindenhol egymásnak ellentmondó infókat találok), hogy ha a VGA PCIe 16x-os slotban 16x-oson megy akkor tudok-e a másik 2 slot valamelyikében 4xesen meghajtani pl. egy USB/SATA6 bővítőkártyát.
    A helyzet most az, hogy úgy tűnik NEM. A bővítőkártya PCI1x-es módban megy.
    Ez azért fura, mert azt mondják, hogy akkor vált 1x-es módba a (4x-es) slot, ha akármelyik másik 1x csatlakozóba bedugok valamit. Ergo én arra gondolnék, ha üres a lap csak VGA és bővítőkártya van benne, akkor működnie kéne 4xesen.

    Teljes a káosz a fejemben, mert azt is olvastam hogy a p45 fizikailag összesen max. 16 lane-t tud kezelni. Ezt ugye a VGA le is fedi. Akkor, hogy tudok még beletenni elméletileg 3-4 1x PCIe kártyát azok honnan kapnak lane-t. És ha kapnak valahonnan akkor miért nem megy a hosszú slot 4x-es módban. :W :W :W

    Szóval nem vagyok tisztában az alapelvekkel, jól jönne ebben egy kis útmutatás.

    Köszi
    Balázs

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák