Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • grrrob

    csendes tag

    Hi!

    Szeretném updatelni a gépem egy kicsit, és nem vagyok egy nagy hardver guru, ezért szeretném a véleményeteket kérni, illetve van néhány dolog amiben nem vagyok biztos az alaplapokkal kapcsolatban.

    Jelenleg erősen gondolkodom az Asus P5N32-SLI Deluxe -on, illetve egy MSI P4 Dimondon. Akinek van tapasztalata egyik vagy optimális esetben mindkét alaplappal, kérem mondja el tapasztalatait.

    Ha jól sejtem, akkor az P5N32-SLI Deluxe NFORCE4 SLI X16 chippkészlettel szerelt, ami annyit tesz többek között, hogy mindkét PCI-Express x 16 -os slot-ot teljes sávszélességen képes kihasználni, míg a P4 Diamond SLI módban csak x 8 -os kompatibilitásra képes mindkét PCI-Express slot-on. Ezt jól tudom?

    A ''SATA 3Gb/s'' jelentése a P5N32-SLI leírásában ugye sata II-t akar jelenteni?

    Ismeri valaki az Asus modell elnevezési hierarchiáját? Azaz arra lennék kíváncsi, hogy a Delux változat hol áll ebben a hierarchiában, pl: a Delux a Premium előtt, az viszont a ... előtt áll.

    Kellően hűt a P5N32-SLI passzív hűtése, vagy illik lecserélni valami jobbra, pl: vízhűtés?

    Reális ár ezért a lapért a bruttó 52.800 Ft ( http://www.users.hu )?

    Szerintetek hogyan áll a két lap ár/teljesítmény arányban, illetve natív teljesítményben egymáshoz?

    Egyébként egy Intel Pentium 640-es megy bele, ez szerintetek ok az alaplaphoz? Úgy értem egyik sem sokkal jobb/rosszabb mint a másik hw elem.

    Válaszaitokat előre is köszönöm, bocsi ha hoszzú voltam.

    Rob

Új hozzászólás Aktív témák