Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • muxi-muxi

    senior tag

    Vettem tegnap egy ilyen "csodát" (P5K SE/EPU). Hááát... Nem durran el tőle a pucám. az előző alaplapom is full fapados volt mégis jobban szolgálta a procimat. Egy Abit IB9 volt, egy E2160-assal (1800@3150). Sajnos mostan 3000 a plafon, elég frusztráló. A voltdrop hatalmas. azt tudtam, h a procim a 3 GHz-t 1,45 V-al viszi a gyári 1,325 helyett. Ezért próbáltam a P5K-m ból is kicsiholni ennyit... Ja,1,55 v-os névleges beállítás mellett lett is belőle 1,42. Az SE-n továbbá nem taláom az Northbridge feszültségemelést sem, holott ezt minden tuningvénás lapnak illik mostanában tudnia. Egyelőre csalódás, még egy pár napig finomhangolok még, hátha...

    Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

  • muxi-muxi

    senior tag

    válasz Brumi˘ #11484 üzenetére

    A tuninggal nincs baj, csak nem lehet a procit anyira kihajtani mint régen. (9X333 a régi 9X350 helyett) És az a furcsa, hogy 333-as FSB-nél megáll, és onnan nincs tovább egy MHz-cel sem. Tapasztalataim szerint egy alaplap szép lassan lesz instabil, (Először még bejön a POST képernyő, bebootol a Windows, megy a dual-Prime fél órát, utána sz@rik csak maga alá, stb.) Nos, itt nem így van, hanem egyetlenegy MHz után hal meg. Szóval szerintem még lenne benne tartalék...

    [ Szerkesztve ]

    Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

  • muxi-muxi

    senior tag

    Feltettem a 0304 helyett a 0404 bioszt. Már nem olyan izgalmas a bioszfrissítés, mint régen. Bár az időközi áramszünet gondolatától még ma is kiver a víz...

    Most megint nekiugrok, bár az újonnan tmogatott porcikon kívül sok újításra nem számítok...

    Időközben azt is megnéztem, hogy miaz amit nem tud ez az ótvar kis deszka a valódi P5K EPU-hoz képest:

    - vCPU PLL: 64-step CPU PLL voltage control (ez valami vudu varázslat lehet, magyarázza már meg valaki..)
    - vChipset 33-step Chipset voltage control (ez nagyon fáj, hogy nincs, emelnék egy kicsit a chipset feszültségen)
    - vFSB Termination: 15-step reference voltage control (szintén vudu ráolvasás)

    Van még egy pár varázslat a JumperFree menünem amit szintén nem tudok hova tenni, ezek:
    -trsnzeksön búszter (mi a gránát lehet? hogyan hat?)
    -CPU voltage reference (0,63x-től 0,57-ig)

    Utánanézek a topicban, de ha valaki szívesen segít, megköszönöm. (meg azt is, ha valaki nem szívesen, de célravezetően...)

    [ Szerkesztve ]

    Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

  • muxi-muxi

    senior tag

    válasz Bagira01 #11507 üzenetére

    Elég nyomi lap TUNINGRA, a northbridge feszültségét nem lehet emelni, pedig az elkelne néha. Amúgy stabil, mint a beton, a rajta használt alkatrészek jó minőségűek, a tápellátás négyfázisú (emiatt van a bibi), cserébe szilárdelektrolitos. A NorthBridge borda elég kicsi, és fűt mint a rezsó. Cserébe a PCI-E foglalat és gyári cooler közé befér egy 9cm-es ventillátor. A procit is jól fűti a (a régi Abit IB9-esemben ugyanezen proci - E2160 - 74 fokos volt a mostani 78 helyett. Mondjuk ehhez négy darab dual-prime is kellett :) ) A 0404-es biosszal kicsikarható még egy pár plusz megahertz, de csodák nincsenek. A procimat a gyári 1800 helyett 3040-en viszi, atomstabilan, és kis túlfesszel (1,41V -az Abit IB9-ben ugyanezen érték 1,45 V) a voltdropja nagy, minimum egy tized. A Kingmax 1066-os RAMjaimat szereti., a feszültségállítási módok a procinál és a memóriánál több, mint elégségesek. 17 ezer forintért jó kis alaplap (A4 Team, Boráros tér), de nem egy tuningbajnok. Ár/érték arány jó. A régi alaplapomhoz képes igen könnyen feltelepül az XP SATA-ról, és ennek örülök. Jövő héten meg kap egy 7200-es procit, meg végre hazahozom rá a Hyper TX2-esemet is...

    Lényeg a lényeg: E2160 1800@3040 MHz. Azért ez is 69%-os tuning...

    (Le lesz cserélve. Már megyek is át a P5Q topicba...)

    [ Szerkesztve ]

    Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

  • muxi-muxi

    senior tag

    Iszonyat nagyot szenvedtem az új lap (P5K SE/EPU) + proci (E7200 - SLAVN sorozat, made in Malaysia) párossal, egyetlen leesett jumper (PS2_USBPW) miatt. A gép kapott egy pár tolót, Chuck Norris-pörgőt, meg fándámmot. Hazajöttem reggel, összeraktam, oszt nem indult, azt írta ki a post screen után, hogy nincs billentyűzet, és hogy 15 másodperc múlva lekapcsol. Nem hittem el, volt úgy, hogy egyszerre 3 billentyűzet volt rajta (2 db USB-s, egy PS2-es) Nem volt időm foglalkozni vele. Aztán hazajöttem, és gugli a barátunk. Kiderült, hogy van a lap bal felső sarkában egy jumper, ami nem mindegy, hogy hogyan áll. Nos, jumper sem volt rajta. raktam rá jumpert, és azóta megy. De amíg erre rájöttem... Azt senkinek nem kívánom. Egész nap az járt a fejemben, hogy mehetek gariztatni a lapot. Most itt teker a proci a default 2,53 GHz helyett 3,8 GHz-n. 45 nanométer ide vagy oda, a proci rengeteg hőt disszpál a négy prime alatt. 85 fokos! Asszem nem fogom ennyin használni, mert elég szegény. A régi proci 3,15 GHz-n ezzel a hűtővel 66 fokot engedett a levegőbe, pedig az 65 nanós volt.

    Durva.

    Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

  • muxi-muxi

    senior tag

    Jéézusom. Kipróbáltam az underclockot. A gép 1,27 Ghz-n megy, 1,1V-on az Orthosnál stabil 36 fok!

    Ez is durva.

    Ugyanzon a helyen a Stalker DX9-ben, 1024 X 768, minden full, 70 FPS az addigi 140 helyett.

    Letölteni mindenesetre jó lesz, főleg ha a 8800-amat is underclockolom...

    Uhh, most nézem a prime-ok is mentek közben :)

    [ Szerkesztve ]

    Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

  • muxi-muxi

    senior tag

    Nem tudja valaki XP alól hogyan lehetne a procihűtő ventijét szabályozni? Ki kell kapcsolni hozzá a Q-Fant, vagy sem? Sima ventim van, nem PWM.es, ennek ellenére a SpeedFan hozzá sem tud nyúlni. Nem kéne ha ordítson, ha letltök, ha meg játszom, akkor tekerjen, mint a szél... (Hyper TX 2-esem van. Meg most jut eszembe, hogy kallódik valahol egy Zalman Fanmate-m is... Ha nincs meg, akkor azért érdekelne a szoftveres megoldás.)

    Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

  • muxi-muxi

    senior tag

    válasz shteer #11648 üzenetére

    Ja, csak az lesz a baj, hogy CPU fan errort ír ki és F1-el nyugtáznom kell minden startnál...

    Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

  • muxi-muxi

    senior tag

    válasz msgt.fubar #11694 üzenetére

    Nem rossz az a pár híján négy gigahertz. Vehetsz jobb ramokat, én igazán nem akarom védeni a Kingmaxot, de akkor többe kerül a leves, mint a hús. Legolcsóbb kétgigás kitek most 12 gurigába kerülnek (CSX), azért három gigányi 1066-os Kingmaxot lehet kapni. Az 1066-s Kingmaxoknak GYÁRILAG 2,1V-ot kell adni, ami nekem is soknak tűnt, pedig télleg annyin mennek.Én sem hittem el, hogy viszik-e azt ami rájuk van írva, de mihelyst megküldtem rájuk a kakaót, egyből mentek.
    Tuningram: hát márkák közül szerintem a "hajós" a legjobb (Corsair), meg az OCZ. Szerintem. Mindkettő járt már a gépemben, magasan a rájuk írt felett teljesítenek. a GeIL-ekkel már nem jártam ilyen jól, mondjuk hál'istennnek nem kellet a próbáért pénzért fizetnem. (az öcsém szerette venni őket, mindig beszopott velük - mind a value, mind a gold sorozattal, valami nyűg mindig volt velük)

    Télleg örülj, hogy megy ennyit.

    Nem tom, neked mit ajánl fel a lap biosa, de szerintem a 4GHz-t kisebb memfrekvenciákkal is el lehet érni....

    [ Szerkesztve ]

    Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

  • muxi-muxi

    senior tag

    válasz msgt.fubar #11746 üzenetére

    Szép az a 4GHz. Én nem merem megpróbálni, a 3,8 mindenesetre sikerült (E7200), íme: [link]

    A biosban 1,35-öt küldtem neki, ezt jól le is ejtette 1,24 V körülre.

    A képen felhívnám a figyelmet a proci diszkrét 86-88 fokos hőmérsékletére is... :) Lehet, hogy csal a Speedfan, de azért így nem merem használni, jelenleg 3,66-on járatom. Szegény Hper TX2 majd megdöglik felette. (Majd ha eccer megint szétborítom, akkor kap egy kis ezüstözött pasztát, addig meg kibírja így is...)

    [ Szerkesztve ]

    Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

Új hozzászólás Aktív témák