Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csonti9710

    csendes tag

    válasz Pyttawrx #32040 üzenetére

    Szia!
    Nekik az az álláspontjuk hogy vigyem el a szervizbe majd ők visszateszik abból az imageből a Windows-t. Maguk a driverek megvannak, csak valahogy az egyikbe bele van kódolva valami ami megnézi, hogy az eredeti asus által telepített szoftver van rajta. Most sikerült találnom egy másik ugyanúgy screenpad-os zenbookhoz (UX563) való .iso-t kipróbálom azzal, hátha. De ha nem, akkor marad a szervíz. (Szerencsére még bőven garis)

  • aAron_

    őstag

    válasz Pyttawrx #32173 üzenetére

    Sziasztok!

    Van egy ASUS K501L laptop, aminek a nem működik a billentyűzete. Tudnátok ajánlani egy korrekt szervizet Budapesten, ahol normális áron bevizsgálják?

    What is your ikigai?

  • Vinrael

    tag

    Sziasztok!

    Asus TUF notebookoknál garivesztéssel jár az ssd/memória upgrade? TUF Gaming F15 FX506LI-HN012 notival szemezgetek, de ennél is, meg kb minden hasonló árú gépnél, csak 8 GB memória van... Azt tudom, hogy egy Asus szervizben biztos megcsinálnák nekem jó pénzért, de ha lehet, erre inkább nem költenék.

    https://www.youtube.com/channel/UCGzkAM74dJ_Vo2r73Y1tv2Q

  • Vinrael

    tag

    válasz blue_23 #32352 üzenetére

    Köszönöm mindenkinek a választ. Ha valakit érdekel, írtam egy e-mailt az Asus magyarországi címére tegnap este ezzel a kérdéssel, és elég gyorsan válaszoltak:

    Köszönjük, hogy az ASUShoz fordult! Megpróbálunk a lehető legpontosabb válaszokkal segíteni Önnek.

    Garanciavesztéssel jár mindenképp, csak a központi szervizünk tudja elvégezni a bővítést.
    https://fixdirect.hu/Static?name=Contact#ContentTop

    [ Szerkesztve ]

    https://www.youtube.com/channel/UCGzkAM74dJ_Vo2r73Y1tv2Q

  • person

    senior tag

    válasz Pyttawrx #32362 üzenetére

    Nem tudom ez miatt cserélnek e alaplapot, mi van ha a szervizes semmit nem hall belőle és szó nélkül visszaküldik? Nem szivesen nélkülözném hetekig a semmiért. Ezért vagyok kicsit tanácstalan, ezt a felvételt a hang forrásától max 1-2 cm-re rögzítettem. Szerintem sok ember nem is venné észre, ahogy a párom sem. De egy csendes helységben munka közben az én fülem elég hamar ráhangolódik.

  • geftaR

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretnek segutseget kerni a kovetkezo ugyben:
    Lenne egy asus rog laptopom, garancias meg boven. Szervizben volt azzal hogy beszart rajta a DGPU (szetesett a kep, kifagyasok). Visszakaptam a gepet, uj windowssal, hasznalnam a throttlestoppot hogy visszfeszeljem a procit de az uj BIOS (309) nem engedi, blokkolja.

    Van ra lehetosegem hogy valahogy downgradeljem hogy tudjak visszafeszelni? Mert igy a gep terheles alatt 3.4ghzn fut 90+ fokkal, szar. Korabban ment feszultseg visszavetel, es stabilan tartotta a 4ghz t. Nagyon kellemetlen ez a jelenlegi helyzet, minden konstruktív hozzaszolast nagyon halasan fogadok.

  • pinnacle

    nagyúr

    válasz kenand #32415 üzenetére

    Sajnos továbbra is villog. Egyébként találkoztatok már ilyen problémával? Gondoltam, hogy újratelepítem a Win-t vagy BIOS frissítek, de szinte biztos, hogy az akku a gond. Idáig 2éven keresztül folyamatosan hálózaton volt, így ki sem derült a probléma, illetve ez tette tönkre az akkut. Akku cserét még soha nem csináltam. Tudtok ajánlani Budapesten erre szervizt?

  • Wictor

    senior tag

    Sziasztok! Laikusként kérdezek, végső elkeseredésemben. A Google-n fellelhető megoldásokat végigpróbáltam, sikertelenül. Hátha tudtok segíteni.

    Adott egy Asus GL553 notebook (i7-7700HQ, gyárilag 8, de bővített 16GB RAM, GTX1050Ti). Gyárilag volt a HDD-n Windows 10, de kapott egy m.2 SSD-t, tiszta telepítéssel. A probléma, hogy a GTX1050Ti-t sehogy nem tudom működésre bírni, 43-as hibakódot dob. Próbáltam legfrissebb Windows verzión, minden lefrissítve, nem jó. Letiltom, újra bekapcsolom eszközkezelőben, frissítem onnan a drivert, semmi. Letúrom DDU-val, újratelepítem, akkor sem. Kapott egy régebbi Windows 10 verziót, netkapcsolat nélkül felraktam rá egy régebbi drivert, akkor sem megy. Pillanatra bevillan az eszközkezelőben, hogy jó a dedikált GPU, majd újra letiltja a Windows 1-2 másodperc alatt, mert "nem működik megfelelően". Ha véletlenül, bármikor is sikerült néhány percre működésre bírnom, kékhalált dobott VIDEO TDR FAILURE hibaüzenettel.

    Tanácstalan vagyok. Napok óta szívok vele. Használtan vásároltam a laptopot, természetesen garancia nincs már rá. Amíg nem próbáltam vele játszani, elő sem jött a hiba, de mostmár kimondottan zavar... Hardveres hiba lehet, vagy én rontok el nagyon valamit? Köszönöm előre is, ha valaki tud segíteni, akár szervizt ajánlani, vagy egy nagyjábóli javítási költséget írni, amire számíthatok... :R

  • GeryFlash

    veterán

    Sziasztok!

    Hallottatok olyan problemarol, hogy a budget kaidasu Zenbookok fedel lecsukas majd visszanyitas utan kilovik az alkalmazasokat? Ismeros 1,5 honapja vett 200-250 ezres Zenbookot, 2 windows install volt majd a markaszerviz iranyitotak ahol azt mondtak hogy ez Bios problema es hogy EZ ILYEN. :W
    Ezt nem akarom elhinni hogy ilyen letezik, es ha megis akkor erre nincs valami megoldas. Alapvetoen nem esek hanyatt ha ismerosi korbol valaki valamilyen ASUS-os problemaval keres meg (tonkrement wifi halokartya, eger csatlakoztatas utan kek halal, 1,5 ev utan kieso LCD panel, ilyesmik), tisztaban vgayok hogy ey 4-5 eve igazi hulladekgayrossa notte ki magat a ceg, de ez azert meg engem is meglepett, foleg a szerviz kommentje.

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • Blint412

    újonc

    Sziasztok.
    Remélem a megfelelő témába írok. Adott egy Asus A15-ös (FX506IU) laptop amit használtan vásároltam, ezt szeretném bőviteni egy HDD-vel mert az SSD elég kevésnek bizonyul de sajnos nincs benne a beépitő keret valamint kábel se. Hivatalos szervizből kértem árajánlatot 20 ezer forint lenne ez a két dolog. Esetleg tudtok rá javasolni valami másik olcsóbb alternativát? Vagy melyik tipusnak passzolhat még ehhez a beépítőkerete esetleg kábele?

  • hito

    nagyúr

    Tegnap nekiálltam, hogy feltegyek minden drivert a gépre az Asus oldaláról. Működött minden, de úgy voltam vele, hogy azért legyen fenn a gyártói/legfrissebb. Az eredmény az lett, hogy a hang úgy ahogy van elment. Csinálhatok bármit, telepíthetek akármilyen drivert, nem működik. Eszközkezelőben ez az egy problémás eszköz van:


    Természetesen se automatikus javítással, se jobb klikk driver tallózással és akar életre kelni. Mi lehet a gond?

    Az meg a másik kérdés, hogy egy Asus szintű gyártó miért nem képes eljutni arra a szintre, hogy az egyszeri user, mindenféle informatikai képzettség nélkül, könnyedén fel tudja driverezni a gépet. Miért kell zip-be csomagolva, mindenféle parancssorok elindításával, manuálisan telepíteni az illesztőket? Egy idősebb, tapasztalatlan felhasználónak ez bőven meghaladja a képességeit (úgy tűnik még nekem is) és mehet vele szervizbe. Miért nem lehet egyszerű exe-kkel megoldani ezt, ne adj Isten egy frissítő/driverező programot olyan nehéz lenne letenni az asztalra egy 1MFt-os gép mellé? A nevenincs, semmiből jött kínai GPD gyártónak miért megy ez csípőből? GPD Win Max-omnál letöltök egy driver packet, jobb klikk az installra rendszergazdagént futtat és egy script felteszi mind a 20-25 drivert magátról 2 perc alatt. Utána újraindít és működik minden, voila, fel van driverezve. Miért nem megy ez egy Asusnak?

    [ Szerkesztve ]

    Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

  • Pyttawrx

    HARDVERAPRÓD

    válasz szucstom #32721 üzenetére

    Ha típus alapján rendeli, akkor nem lesz gond, még. Sosem volt gondom, pedig nem telefonáltam a szervizeknek. :) :R

    [ Szerkesztve ]

  • Hofeher

    aktív tag

    Hát nagyott csalódtam az asusban azt már rég tudtam hogy asztali alaplap téren szarok most kiderült hogy laptop terén sem állnak a helyzet magaslatán. :((

    A fixdirect szervizükről még rosszabb a véleményem. :))

    Bevittem rossz kijelző miatt de már semmilyen képet nem adott erre kicserélték az alaplapot a rossz kijelzőt nem másodikra már hajlandóak voltak kicserélni.
    Csak bő fél éves a gép játékra nem is igen használom. :(

    Igaz van 1 kis bevilágitási hiba indulásnál alul de később már nem zavaró.

    Tuf gaming A15 FX506 (ryzen4600h + nv 1650 vga) hát elég pocsék minőségű :N panda lm156lf-2f03 :N kijelzőt tetek bele 1 pozitivum hogy második kisérletre már működik a laptop.

    Érdelködnék hogy akinek 144hz kijelző van a hasonló gépében nektek milyen kijelző van benne? :F

    Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

  • ZavaBalazs

    őstag

    válasz mondeo61 #32906 üzenetére

    :B eszembe se jutott, hogy simán csak keressek alkatrészt, valamiért csak szervizben gondolkodtam. köszi, be is rendeltem!

    wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

  • kenand

    addikt

    válasz tasiadam #33006 üzenetére

    Kiírja mennyi van még az akkisban pl AIDA, nagy fiamé 50%-os volt (310), így kicseréltem, azóta határozottan jobban bírja. UX32 meg állásában felpúposodott, nem töltötte, tapipad is fura lett, akkor vettem észre, hogy púpos és halott az akksi., mindkettő megérte a 10 000Ft körüli árat. Kicserélés meg nem nagy ügy ( RAM, Wlan és SSD csere miatt mindkettőt többször szétszedtem már)
    Nygyon egyszerű, ezért nem fizetnék szerviznek...
    pl ez volt a 310 akksi lelőhelye akkor 31 USD volt , most 37 kuponnal de benn van az ÁFA

    [ Szerkesztve ]

  • HUNNIA1920

    őstag

    válasz mondeo61 #33029 üzenetére

    Köszi!

    Sajnos nem boldogulok vele, pedig már pár gép átment a kezem alatt.
    A tulaj majd eldönti, hogy szerviz vagy kuka.

    "Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

  • GoodSpeed

    addikt

    LOGOUT blog (1)

    Helló, az Asus ROG Strix G713QM-HX1139T alaplapban ilyen ramok vannak, ezeknek a 16 GB-os változatának mi a pontos neve? Hol lehet megvásárolni? Illetve Debrecenben van hivatalos ASUS szerviz ahol beszerelik? A garancia miatt is kérdezem.
    Meg mert nem egy olcsó laptop.

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • Pyttawrx

    HARDVERAPRÓD

    válasz kenand #33160 üzenetére

    Zenbook-ok szervizelés iszonyat rossz. Elmentek talán az Apple irányába... pl egy lcd-t nem tudsz benne cserélni, csak kompletten hátlappal, kábelekkel, zsanérral... 70-80 ropi. Még amennyi volt a kezembe, hát brutális milyen gyenge érzetet ad. :D Amúgy gyönyörűek, meg könnyűek, de ilyen használd, ha elromlik valami benne, akkor kuka és vegyél másikat szvsz.

  • Gaben06

    tag

    Sziasztok!
    16 napos Asus S513-OLED kijelzős vivobook-ot vettem. Eddig minden ok volt.
    Számomra megfelő volt a gép eddig. Örűltem neki, hogy pixelhiba mentes a kijelző.
    2 napja hangosan nyikorog az "A" betű lenyomáskor, és lett egy piros pixelhibám.
    Szerintetek ezzel foglalkozik a gyártó szervize? Vagy éljek a 90 napos elégedetségi garanciával?
    Felvettem a kapcsolatot az ASUS-al, megkérdezték a szervizüket, kérték, hogy külgyem szervizbe megnézik. De az is elhangzott, hogy 1 pixelhiba nem hiba.

    Köszi

    [ Szerkesztve ]

  • DonDragonka

    őstag

    válasz Mikulásbá #33296 üzenetére

    Az egész egy romhalmaz, mármint Armoury.
    A Win11 most éppen egy a régi típusú energiagazdálkodástól elköszönő, teljesen új eljárásra tér át, de ezt nem úgy teszik, hogy nincs a régi csak az új hanem valami hibrid, lefelé kompatibilis módon, és még OS szintjén is vannak anomáliák ezért.
    Íme, hogy konkrétan is mutassak egy példát. Jobbra a régi balra az új eljárás. És mindez egy gépen, egy időben, párhuzamosan futó valóság... :DDD

    Mint látható két különböző power mode van, egymásról nem is tudnak és a vicc az, hogy az aktív, az érvényes az lesz amelyiket legutoljára módosítod. Tehát ha régiben mondjuk a CPU min-t leviszed 1%-ra akkor az, lesz érvényes mind1, hogy az újban mi van, de az nem változik... Szóval van itt katyvasz.
    Na erre jön az Armoury ami a saját algoritmusával igyekszik megfelelni mindkét irányba, úgy képzeld el, mintha az amúgy elszeparált eljárások közé egy mesterséges hidat építene. Node MS nem véletlen szedte ezeket külön. Szóval Asus jó fejlesztői jót akartak, csak éppen eleve marhaság. Se az újnak nem felel meg se a réginek. Amennyire tudtam szétszedtem a telepítőket meg a szervizeket amiket a telepítő felrak, és értem a koncepciót csak ez így ebben a formában zsákutca. A probléma az, hogy olyan sok helyen "piszkálnak bele" az OS-be, hogy ha nincs egy mentésed az Armoury telepítése előtti állapotról, akkor kvázi lehetetlen kitakarítani.

    [ Szerkesztve ]

    A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

  • Girmin93

    tag

    válasz st3v3np3t3r #33404 üzenetére

    Újonnan vettem emagról. A pontos típusa ASUS X409FA-BV620
    Ha esetleg tudok hozzá ilyen cpu hűtőt valahonnan szerezni kitudnám azzal is próbálni, hátha egy fokkal hatékonyabb mint a mostani hűtés.Szervizzel nem akarok bajlódni, még a végén képesek azt hazudni, hogy én mókoltam rá valami másmilyen hűtőt :D Elvileg a 10.gen procis x409fa gépeket ilyen hűtővel dobták piacra.

  • GoodSpeed

    addikt

    LOGOUT blog (1)

    válasz DonDragonka #33433 üzenetére

    + Kellett egy DDU is... ja vazze... most gondolj bele... A monitor előtt ment. Arra meg rá van írva, hogy 144 Hz... Ha újrahúzom a rendszert és akkor is ilyen, mert az ASUS berakta ezt a technológiát, feleslegesen utazik a laptop a szervizbe...

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    addikt

    LOGOUT blog (1)

    Megoldódott mind a két probléma! Ma úgy voltam vele, hogy újratelepítem a Windows 11-et, ahogyan az ASUS szerviz javasolta... de előbb inaktiváltam az Afguard-ot, az MBAM Premiumot, és a Filmorát is. Majd szépen lecsatlakoztattam a i-tec USB 3.0 Charging HUB 7port + Power Adapter 36 W hubot a rajta csüngő 4 SSD-vel és a 3 HDD-vel. Készen állt a Pendrive is. Bedugtam az USB-be, aztán elindult a Windows... mert ugye elfelejtettem átállítani a Bootsorrendet az UEFI BIOS-ban, és ez volt a szerencse!

    Szóval belépek a Windowsba és gondoltam, ha már bent vagyok, akkor elindítom a MyASUS-t ami úgyis ki fog lépni. Nem így lett! Megjegyzem, hogy az USB 2.0-s HUB-ot is leszedtem a 3.0-sal együtt... Ekkor egyből leesett, hogy nem kell újratelepíteni a Windows 11-et, sőt, ha újratelepíteném, akkor csak megszívatnám magam, mert ugyanaz a probléma állna fent.

    Innentől elkezdtem elsőnek visszapakolni, és aktiválni a programokat. Mindegyik után ellenőriztem, és a MyASUS elindult és stabilan futott! Ekkor már azt is tudtam, hogy valamelyik USB-s eszközzel van baja, akár HUB akár valamelyik SSD, vagy az D-Link DUB-H7 USB Hub USB 2.0 lógó scanner, stb-vel...Az USB 2.0 HUB-on, csak a Cooler Master MasterKeys Pro M White MX billentyűzet és az Razer DeathAdder Elite egér lógott. Probléma nem volt. Aztán elkezdtem szépen az SSD USB csatlakozójánál egyenként lenyomni on állásba a bekapcsológombot. Elsőnek a Plextor SSD volt, MyASUS szépen, és stabilan futott., és így haladtam sorban. Aztán a negyediknél már hibára futott a MyASUS applikáció! No ekkor újból elkezdtem vizsgálni más aspektusból is a dolgot. A vizsgálat eredménye az volt, hogy az i-tec-en bármely négy tetszőleges meghajtót engedélyezem le, a MyASUS alkalmazás összeomlik. Tehát ha szükségem van a MyASUS-ra egyszerűen csak lecsatlakoztatok a hétből hármat és máris működik!

    A Monitor esetében a megoldás egyszerű: DP-n a 144 Hz-hez GSync kompatibilis monitor kell, és nem ilyen FreeSync :(

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • zsoltip

    őstag

    Üdv Fórumtársak!
    1.) Van tapasztalata valakinek Asus VivoBook 15 X512DA típus tekintetében? Mire érdemes figyelni, ha használtan veszek egyet?
    Nem volt még sem Asusom, sem consumer laptopom.

    2.) A garit, szervizeltetést, csupán serial alapján (magyar vásárlás), de számla nélkül, tudom intézni?

    3.) Hová ajánljátok szervizbe vinni BP környékén?
    És Nagykanizsa környékén?

    Köszönettel,
    zsoltip

    [ Szerkesztve ]

  • JR Veriga

    csendes tag

    válasz Pyttawrx #33586 üzenetére

    :) Köszönöm a választ és tippet!
    Megoldva!
    Nem írom ki a szerviz nevét 6000 HUF-ért akarta beszerelni 4900 + a keret :D
    (1 csavar)

    [ Szerkesztve ]

  • Pyttawrx

    HARDVERAPRÓD

    válasz ttwepinefrin #33708 üzenetére

    Az még mindig Kingston :D
    És mehet bele pl Samsung és elvileg 2933MHz a max és 32GB, DDR4-be az 1,2V az fix.
    Tehát tegyél bele DDR4 2x8GB 2400-2933MHz ramokat. Samsung Hynix Kingston, ezekkel elvileg mennie kell, de mivel ramokról van szó, menj be a helyi szervizbe és vegyél ott, úgy hogy viszed a notit és akkor ők teszik bele olyat ami működik, vagy lehet új is nyilván csak felesleges.
    Még az is lehet hogy fog menni a 3200MHz-vel is de ezt próbálni kell, mert a gyártó az max 2933-at ír.

    [ Szerkesztve ]

  • SshaarK

    csendes tag

    Sziasztok, egy érdekes kérdéssel fordulok hozzatok.
    Adott egy Asus G733QS laptop ami most járta meg a szervizt elég hamar 3 hónapos korában…. A GPU venti állt meg. A szerviz állítólag alaplapot cserélt és ventit, legalábbis a munkanapon ez szerepel. Megkérdeztem őket hogy hogyan lehetséges hogy az alaplap sorozatszama ugyan az illetve a hozza rendelt Win 10 pró is aktív maradt. Azt a választ kaptam hogy az alaplap sorozatszamat átírták és hogy a win10 licenset vissza írtak. Csak tudnám honnan mert a gépet win10 home al vettem a pró-t külön vettem rá.
    Szoval a kérdés az hogy ez így valós e?

    Asus Rog G551JW / Lg G3 32gb

  • CharlieDrop

    veterán

    sziasztok, tudtok ajánlani olyan szervizt Budapesten, ahol zsanért javítanak és mondjuk meg is lehet várni? Egy ismerősöm leejtette az Asus notiját és az egyik zsanért már nem fog úgy, de nagyon nem tudja nélkülözni a gépet annyira munkaeszköz neki.

    Köszi

    Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

  • Pyttawrx

    HARDVERAPRÓD

    válasz CharlieDrop #33855 üzenetére

    Hát ha van raktáron nekik zsanér, és nem sérült a ház..... Ha sérült, akkor lehet cserélni kellhet azt is ha nem tudják normálisan ragasztani. Általában ennek van kötési/száradási ideje is, ha kell rgasztani.
    Konkrét szervizt én nem tudok.
    Ha érintő képernyős, akkor még nagyobb szívás is lehet. Picit több tényezős ez így látatlanban. Plusz ugye ha már szétszedik és megnézik, akkor lehet nem is tudják visszarakni, csak már javítva... Szerintem mentsen le mindent ami kellhet neki, utána a többit a szerviz megmondja.

  • takcslajos1

    tag

    Sziasztok,
    sajnos nem kaptam a szerviztől választ, szóval itt érdeklődöm, hátha tudjátok a választ.

    A laptopom egyszer kékhalált kapott dpc watchdog violation hibával, utánanyomoztam, és 99,99% valószínűséggel a MediaTek MT7921 wifi kártya lesz a ludas, tudomásom szerint a legfrissebb driver van fent (3.0.1.1237).

    Ha veszek saját zsebből mondjuk egy Intel AX211 vagy AX411-et, és beteszem a MediaTek helyére, az garivesztős téma? Úgy láttam, hogy a wifi kártyát simán lehet cserélni Vivobook 14X Pro típuson (nyilván az akksi kábel kihúzása után).

    Ugyanígy, az SSD is cserélhető garanciavesztés nélkül? Mondjuk ez egy hosszabb távú téma lenne, az Intel 670p megfelelő kapacitásban meglehetősen drága, és meg kell gondolni, mekkora legyen, mivel ebben ugye csak 1db slot van.

    [ Szerkesztve ]

  • pinnacle

    nagyúr

    válasz darkrock #33917 üzenetére

    Nekem a Snappy Driver vált be. Nem tudom, hogy csinálja, de olyan drivert talált meg, amit sehol máshol nem láttam. Meg is javult a wifi tőle. Szervizben ajánlották, azt mondták vigyázni kell vele, én mindent frissítettem, szerencsére semmi nem romlott el. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Pyttawrx

    HARDVERAPRÓD

    válasz DefJamHUN #33968 üzenetére

    De mellélőhetsz, a 0,5mm is számíthat sokat +- irányban is. Ha szervizelsz vegyél mindekettőt, de abből sem mindegy hogy milyet veszel. Arctic ccoling-tól gyengébbet ne vagyél. Thermal Grizzlynek van minőségi jó cucca. ezek a gépek kényesek és ha eddig nem jó volt a hűtése, képesek szerviz után nem indulni, erre készítsd fel a gazdit. Több szervizes is járt így itt a fórumon. Vigyázni kell vele nagyon.
    A paszt jó lehet igen, de ettől még nem lesz hűvös, de ezek a gépek ilyenek. ezeknél a folyékony fém paszta ami többet érhet, de annak megvan a meegfelelő felvitele:
    [link]

  • HartgeH3-2.8

    addikt

    válasz tomp #33906 üzenetére

    Ezért is járatom alatta a hűtőpadot külön , még kikapcsolás után is.

    Más:
    Drivereket mindent rábíztok az automatákra? Chipset, GPU, Bios
    Mert ahogy nézem a My Asus is tesz ám fel rendesen vezérlőket, Windows is.
    Ezeket kötelező mindig rányomni, vagy inkább csak ajánlott?

    Nekem ez az insider kakukktojás. Asztalin is még W10 korszakban bepipáltam, hogy igen szeretnék insider lenni. Szerintetek jött bármikor is bármi? :DDD

    Szerk: GoodSpeed
    Tennék egy SSD-t a gépbe manuálba. De komolyan mondom darázok, hogy elcseszek valamit, Asus-hoz vigyem, vagy megteszi egy minőségi laptop szerviz is? Japán szepukko lesz ha valamit elbarmolok. Végre van egy nagyon jó lapim. Imádom. :B

    [ Szerkesztve ]

    Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM - Online túraautó E-Sport bajnokságok közvetítése élőben, kommentátorral! Real Cars Real Racing Hungary Youtube/Facebook!

  • TaMo

    csendes tag

    válasz Pyttawrx #34215 üzenetére

    Szia!

    Az lett!

    Tegnap visszavittem a kereskedőhöz, mégiscsak 3 napon belüli a gép, ha hardverhiba, akkor most derüljön ki, nagyon rendesek voltak a szervizesek, tegnap elég sokat elmókoltak vele, de ők se jutottak semmire, így a konklúzió az lett, hogy hagyjam ott és ma reggel megpróbálnak ráhúzni egy Win10-et, megnézik azzal, ha azzal se jó, akkor cserélik a gépet.

    Most hívtak, hogy10-es alatt minden tökéletesen működik a gépen, az összes driver felment, az ujjlenyomatos bejelentkezés is rendben van.

    Így akkor marad a 10-es a gépen és Happy End.

    "Különös kapcsolat van a nehéz és az értékes között!"

  • azbest

    félisten

    válasz Mikulásbá #34222 üzenetére

    Azt tudom, hogy van forrasztott ram, csak abban vagyok bizonytalan, hogy a K3402ZA sorozatnál 8 vagy 16, mert mysoftnál 32GB-osra bővítéssel is árulják. Hétfőn kiderül :) Valamelyik felsőbb kategóriás sorozatnál meg már 16-ot forrasztanak. Csak annyira sokféle változatuk van, hogy képtelenség követni :) Sajnos a youtube videókon főleg indiai régiós bemutatók vannak és hát azok csak reklámozzák őket, nem mutatnak rendes technikai részleteket vagy szétszedést.

    Az jó, ha nem kell kézzel telepítgetni mindent. Thinkpad és dell vostro gépek, meg egy fujitsu vesz körül, azokhoz is volt ilyen segédprogram. Akkor asusnál sem lesz macerásabb a telepítés.

    szerk: Úgy általában is kíváncsi leszek arra, hogy mennyire érezni majd jó felépítésűnek. Munkahelyen gépbeszerzésben részt szoktam venni és hát 400 alatt nem nagyon van értelmes alternatíva, persze 700 körül már komolyabb üzleti szériák is befigyelnek, de azért 10-20 gépnél nem mindegy a különbség. Bővíthetőség, teljesítmény, portok szempontjából minden lábon van lőve üzleti szériából ezen a szinten. Most ezt a vostrot szoktuk venni, míg ki nem fut - 32GB rammal és 500GB ssd-vel br 320ért szokott lenni, gynús hogy kifut nemsoká. Kettől már kellett javíttatni a 10-15 db-ból, de azokra van helyszini szerviz. Amúgy van vagy 40 dell vostro és latitude a cégnél már.

    A ram bővíthetőség, háttértár bővíthetőség és lehetőleg 2 kijelző ráköthetőség valamilyen gazdaságos formában a cél nálunk. A vostronál már csalni kellett ezzel.

    A korábbi vivobookokat többek közt a monitor ráköthetőség limitek és a nem bővíthető ram miatt kerültem el a csábító oled ellenére. De most majd ... :D

    #34224 tomp
    az expertbook az az asus féle üzleti széria, ha jól emlékszem. Megnézem majd.

    [ Szerkesztve ]

  • Norbi887

    aktív tag

    Sziasztok!
    Néhány napja vásárolt új ASUS TUF DASH F15 (FX516PC) gépem folyamatos kékhalált, összeomlásokat produkál.
    Próbáltam újra rendszer telepítèssel/régi-ès új driverekkel is, semmi megoldásra nem jutottam ezzel kapcsolatban.

    Hol használat közben, hol felébresztèskor (laptop felnyitását követően) kapok kékhalált. :U :(
    Legutóbbi kékhalál kódja ez volt: WIN32K_POWER_WATCHDOG_TIMEOUT.

    Előtte való alkalmakkal Bluetooth Driverre, azelőtt pedig Nvidia driverrel kapcsolatban szállt el a gép a használata közben.

    Első emailem pont a 14-edik nappal irtam meg a Webáruház számára, ahonnan vettem, de már csak szervízt tudtak ajánlani számomra, visszatérítès már nem eshetett szóba.

    A FixDirect szervízről esetleg tud valaki infót mondani? Mennyire rugalmasak? Elsősorban munkavégzésre, tanulásra, időnkénti játékra lett vásárolva maga a gép, így remélhetőleg nem tart majd hónapokig a szervizelèsi folyamat, szükség lenne rá a mindennapokban. :U

    // Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // MacBook Air M2 Midnight // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods Pro 2. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

  • HartgeH3-2.8

    addikt

    válasz Norbi887 #34238 üzenetére

    Gyári visszaállítás már volt? Én azzal kezdenék elsőre. Az F15-el én is szívtam, egy hulladék volt az egész. De gyak nulladik perctől gyári hibás volt. Küldtek egy másik típust, szériát azóta is hibátlan. Pedig otthon, munkában is használom. Ahogy KH is mondta, ki kell fogni.

    Szerk: Ja hogy néhány napja, nem hónapja. Elnézést félre olvastam. Nekem is 72 órám volt az azonnali cserére, nyúztam is rendesen 72 óra alatt. Zéró hiba. Onnantól annak mennie kell.
    Nincs mese akkor szerviz.

    Amúgy nem értem, hivatalos Asus garanciád van, miért nem a nagy testvérhez viszed official? Én a sufni szervizbe biztos nem vinném. Kötelez rá a bolt mert azzal vannak szerződésbe vagy mi? Három év teljeskörű ASUS garid van. Kit érdekel a FixDirect?

    [ Szerkesztve ]

    Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM - Online túraautó E-Sport bajnokságok közvetítése élőben, kommentátorral! Real Cars Real Racing Hungary Youtube/Facebook!

  • Norbi887

    aktív tag

    válasz HartgeH3-2.8 #34240 üzenetére

    Tegnap este megadtam a szervizelèshez szükséges adatokat az ASUS RMA oldalán, de még egy visszaigazoló email sem érkezett egyenlőre.
    Ez általában mennyi időt szokott átlagosan igénybe venni?
    Nem türelmetlenkedèsből, vagy ilyesmi, de azért legalább egy "hello, megkaptuk a kérést" mailnek örülnék. :U

    Bízom benne azért hogy ügyesen sikerül ezt az egész mizèriát megoldani, 2 hetes laptop ilyen ár kategóriában háát ez így elég kellemetlen, hogy finoman fogalmazzak, hogy ezzel egyáltalán foglalkozni kell most sajnos. :(

    Attól félek a végén majd kiderül hogy csak driver hiba aztán nem csinálnak vele jóformán majd semmit sem.
    De azért bízom a legjobbakban. :R
    Legutóbbi kékhalálròl sikerült elkapni egy screent, meg egy előzőről is volt BSOD Viewer képem még:

    // Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // MacBook Air M2 Midnight // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods Pro 2. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

  • Norbi887

    aktív tag

    válasz HartgeH3-2.8 #34266 üzenetére

    Szia!
    Köszi az érdeklődést, pont akartam is írni, hogy igen, kaptam visszajelzést a FixDirect-hez került be, hiába ASUS RMA-n keresztül igényeltem a szervizelèst, ezek szerint itthon ide irányítják ezen termékeket javításra. :K

    Ma jött a mail, hogy holnap érkezik vissza hozzám, a GLS-el.
    Szervíz leírása szerint: alaplap hibás volt (szinte gondoltam, hogy ez lesz különben, gyanús volt, hogy 3x Újra telepítés sem segített rajta), szóval azt teljesen kicserélték, átfuttattàk az ASUS-os termék teszteken, amin meg is felelt, záró mondatkènt annyit kaptam, hogy érdemes OS telepítèssel kezdeni (amúgyis úgy szerettem volna újra elkezdeni használni).

    Röviden, és tömören: elméletileg sikerrel zárult a javítás. :U ;)
    Holnap meglátjuk természetesen, a hét végéig nyúzom majd egy két játékkal, meg programmal.

    [ Szerkesztve ]

    // Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // MacBook Air M2 Midnight // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods Pro 2. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

  • HartgeH3-2.8

    addikt

    válasz Norbi887 #34267 üzenetére

    Pontosan ugyan így jártam én is , csak én 3 napon belül észleltem a hibát, és ütöttem a vasat, meg a jogszabályokat ameddig forró volt.
    Innentől már csak jobb lesz, belefutottunk.

    Amit nem értek: VAN HIVATALOS Asus központi szerviz, miért nem ott csinálják ezeket? :U Utána nézek ennek a cégnek, érdekel.

    Én mindenképp várom a jelzésed, és örömmel fogadok egy TUF márkatársat végre patent motyóval :K ;]
    Onnantól, hogy tökéletesen fog működni nagyon szerethető cucc bárki bármit is műanyagozzon ide meg belépőszintezzen oda! Stream munkákat végzek, munkába alkalomszerűen hordom, otthon vágok vele Adobe Pro. Bnőmhöz hurcibálom, és nem low end sz**okkal toljuk. Úgy hogy nekem pampoghat bárkit bármit, most már nem érdekel.

    Welcome drink.

    Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM - Online túraautó E-Sport bajnokságok közvetítése élőben, kommentátorral! Real Cars Real Racing Hungary Youtube/Facebook!

  • azbest

    félisten

    válasz HartgeH3-2.8 #34268 üzenetére

    Szerintem minden gyártó valamilyen helyi, vagy szomszéd országbeli szervizzel van elszerződve. Írják is melyik cégek azok [link]
    Van cég, amelyik a sima lakossági termékeket egy nagy szervizcéggel csináltatja és az a cég sok más cégnek is szervizel. Meg van olyan is, hogy az ország több pontján, helyi szervizekkel vannak leszerződve. Az üzleti sorozatokat csinálják inkább az utóbbik, mert azoknál helyszíni szerviz is lehet.

  • HartgeH3-2.8

    addikt

    válasz azbest #34269 üzenetére

    Kellemetlen.

    Még egy Samsungnak is vannak hivatalos szervizei.
    Nem minden esetben tudok ezekbe a külsős megoldásokba bízni, de ha ez van ez van. Ezt kell szeretni, lényeg a termék legyen tökéletes.

    Szerk: Megnéztem a véleményeket, bár ne tettem volna.

    [ Szerkesztve ]

    Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM - Online túraautó E-Sport bajnokságok közvetítése élőben, kommentátorral! Real Cars Real Racing Hungary Youtube/Facebook!

  • Norbi887

    aktív tag

    válasz HartgeH3-2.8 #34292 üzenetére

    Nos, hát túl jó híreim nincsenek, eltelt ismételten 3 bő nap, és délelőttre megint kékhalál fogadott, ugyanazzal a hibasorral/azonosítóval, mint a szervizelés előtti állapotában.

    Innentől kezdve Én azt hiszem ezzel együttvéve búcsúzom is innnetől ezen márkától valószínüleg, ami a Notebookokat/Laptopokat illeti egy kisi deig, mert nem fér bele sem a tanulmányaim, sem pedig a munkavégzés, és állandó napi használatba az, hogy majd két esetleg háromhetente küldözgetem oda- és vissza, hogy aztán kezdődjön az egész hóbelebanc előről. :(
    Jószolván bízom benne, hogy nem fogják majd ki sokan mellettem ezt a szériát. :U

    Írtam nekik ismétetlen egy mailt, melyben kezdeményeztem a cserét esetlegesen egy másik gyártó Notebookjára/modelljére, akár felár/árkülönbözet egyeztetéssel egybekötötten, csak kapjak egy használható gépet, ami megbízhatóan teszi a dolgát számomra.
    Volt legalább 4-vagy 5 setupom az elmúlt 10 évben (asztali is, notebook is), de azt nem gondoltam volna hogy pont ebben az árrésben leszek meglőve ilyennel. :P

    Maga a hardver/gép egyébként nem lenne rossz, sőt, de ez így összességében only negatív tapasztalat számomra most. Ettől függetlenül nem állítom, hogy az összes gépük rossz, csak hát ez most így sikerült. :F Kicsit szomorú vagyok azért emiatt, de ez van. :K

    // Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // MacBook Air M2 Midnight // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods Pro 2. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

  • HartgeH3-2.8

    addikt

    válasz rothfb #34338 üzenetére

    Én eddig 30 év alatt minden gépemen rögtön az alvást , hibernációt kapcsoltam ki elsőre egy szűz win telepítése után, így nem érzem át a problémát, DE talán egy WIN re-install?

    Hátha.
    Szerk: Én írnék az Asus supportnak, hátha tudnak valami okosat, (ha már volt akkor bocsánat), a hivatalos szervizbe csak végszükség esetén add be. Nevetséges amiket ott olvastam véleményeket róluk.

    [ Szerkesztve ]

    Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM - Online túraautó E-Sport bajnokságok közvetítése élőben, kommentátorral! Real Cars Real Racing Hungary Youtube/Facebook!

  • Norbi887

    aktív tag

    válasz HartgeH3-2.8 #34301 üzenetére

    Kis update: a jövő héten érkezik vissza, cserét még nem ajánlottak fel, hiába kértem, így most ismét szervizelik, aztán adok neki talán egy utolsó esélyt, elméletileg SSD cserén esett másodjára most át, tesztelem, használom, aztán bízom benne majd, hogy innentől rendben lesz a dolog végre valahára.

    Windows-bòl tapasztalatok alapján inkább 10-est, vagy 11-et ajánlanátok, így Asus Notebook esetében, hosszabb felhasználásra? ;)

    Csak amiatt, hogy mivel kezdjek neki még egy utolsót tesztelni, amint visszaérkezett hozzám. :U
    Türelmesnek tartom magam egyébként ilyen téren, de mostmár tényleg bízom benne, hogy történni is fog valami ez alkalommal. :U

    // Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // MacBook Air M2 Midnight // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods Pro 2. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

  • HartgeH3-2.8

    addikt

    válasz Norbi887 #34351 üzenetére

    A harmadik szerviz után jogszabályban leírt lehetőséged van teljes cserét kérni úgy tudom, de keress rá az a biztos.

    Erősen szubjektív vélemény lesz:
    Mindenképp W11 ha laptop. TUF csoportban , külföldi fórumon, laptopos haveroknál állandóan hallgatni a rinyát ez nem megy hol a wifi ez nem jó. Akinél W11 van bekapcs használ örül kész. Senkit nem akarok ezzel megsérteni asztalin mai napig W10 van és imádom. Lapin viszont annyira minden W11-re van fókuszálva szvsz, hogy ott sztem az a tuti. Szigorúan privát tapasztalat. :U

    Kérlek feltétlen írj milyen lett a teszt :K

    Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM - Online túraautó E-Sport bajnokságok közvetítése élőben, kommentátorral! Real Cars Real Racing Hungary Youtube/Facebook!

  • Norbi887

    aktív tag

    válasz Pyttawrx #34429 üzenetére

    Hát ja, sajna nem igazán :( És tényleg sajnálom, mert egyébként pedig maga a gép tökéletes lenne, meg tetszene is, de így...

    (MyAsus frissítések, Armoury Crate legfrisebb, Intel Xe iGPU + GeForce driverek mindegyike a legújabb, frisssen telepítve, beállítva.) VBIOS Update is jött, azt is ráengedtem.

    Mindjárt nézem is neked a levelem.
    Hibajelenség: Levél videóval csatolva az Asus számára: Boot/OS BSOD: A legutóbbi szervizelés ellenére továbbra is kékhalált/összeomlásokat produkál a termék, blablabla..

    (A termék cserét/visszatérítést egyenlőre visszautasították, by the way, pedig direkt beleírtam, hogy lehetőség szerint élnék vele, de még úgy néz ki nem járt náluk eleget.)

    Állítólag, mint említettem átesett egy "mély" tesztelésen, ahol volt alvó módból ébresztés, sokszori újraindítás, 3D Terhelés is történt, ők állítólagosan hibát nem tapasztaltak. Állítólag.

    Ehhez képest tegnap délelőtt óta van nálam a gép, ülök délelőtt a gép elé, szerintem 10 percet nem használtam összesen, és összeomlott. Onnan tűnt gyanúsnak a dolog, hogy amikor 3D alkalmazást akartam indítani, elsőre az is Errort dobott, miszerint nem látja a dedikált GPU-t, ekkor akartam csekkolni az Armoury Crate-et, nem-e az állított át esetlegesen valamit, de Standard-beállításokon volt az is. Ekkor jött a kékhalál random. Már csak mosolyogtam rajta. ;]

    DMP File-t mentettem, BSOD Viewerrel Screenshot-oltam is rögtön azután, hogy újraindult.

    (Ui.. Ja, és igen, amit még kérdeztél, teljes alaplap cserés volt a gép első héten)

    [ Szerkesztve ]

    // Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // MacBook Air M2 Midnight // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods Pro 2. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

  • HartgeH3-2.8

    addikt

    válasz Norbi887 #34430 üzenetére

    Gyakorlatilag kuka az egész F széria, de hogy az F15 az, az szinte biztos. Ha nem pénzt kapsz vissza akkor A15 vagy A17 , és 2022!! Tudom rajtad nem segít, de én napi szinten nyúzom melóba, otthon, barátnőnél. Az ég világon semmi gondom nincsen.

    Hibás az a széria.

    Ütni kell a vasat, ha nem cserélnek, szerviz és vásárlók könyve. Szépen részletesen okosan előre írd meg. Nincs sok hely a lényeget, és érthetően. Vásárlók könyvére fognak mozdulni, mert nem érdekük fight-olni a hivatallal vagy büntit kapni. Persze azért békéltető testületre még némileg készítsd magad, de nem jellemző. A harmadik kör után se jó panaszkönyv, fogyvédelem. Nagyon sajnálom, aki eddig itt F15-el járt annak mind gatya lett. :(((

    Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM - Online túraautó E-Sport bajnokságok közvetítése élőben, kommentátorral! Real Cars Real Racing Hungary Youtube/Facebook!

  • GoodSpeed

    addikt

    LOGOUT blog (1)

    Ezt másik topicban írtam, amikor még nem sejtettem mi lesz...

    "Mert felvetődik az a kérdés is, hogy várni, de meddig? Akkor az az alaplap már több mint 5 éves volt. A bányászláz miatt értelmes áron RTX-es VGA-t csak komplett laptop vásárlással lehetett. A 2060 RTX-ből azért nem lett semmi, mert az 1060-ast méregdrága lett volna lecserélni. Tehát már a Windows 11 megjelenése, pardon, bejelentése előtt is váltani akartam, csak a piaci feltételek nem voltak megfelelőek, és mint látjuk az ASUS 7. generációs Z chipsettel szerelt alaplapjainak elképesztő, és korábban elképzelhetetlen árain keresztül, amire az i-re a pont az, hogy bár a bányászláznak vége lett, de az új 40xx-es kártyára ugyanolyan horror lenne váltani, így tavaly októberben végül megléptem, hogy eladom a PC-t és laptopot vásárolok. Igazából a laptopba amit lehetett átmentettem:
    Az összes SSD rajta lóg USB-n keresztül, és az összes HDD-m is.
    1. SAMSUNG 860 EVO (E) SSD
    2. SAMSUNG 850 EVO (F) SSD
    3. WD1 (J) HDD
    4. WD3 (K) HDD
    5. WD2 (I) HDD
    6. Corsair Force GT (G) SSD
    7. Kingston (H) SSD

    i-tec USB 3.0 Charging HUB 7port + Power Adapter 36 W, ezen felül megmaradtak az UPS-eim, ezek biztosítják azt, ha áramszünet lenne, akkor a külsős meghajtók ne maradjanak áram nélkül. Megtartottam a mechanikus billentyűzetemet: Cooler Master MasterKeys Pro M White MX Red , az egeremet: Razer DeathAdder Elite , új 144 Hz-es külső monitort vásároltam hozzá, hogy komfortos legyen: ASUS TUF VG249Q Gaming monitor, 23.8”, IPS, Full HD, 1 ms, 144Hz, FreeSync, HDMI, D-Sub, DP

    A régi gépben Corsair Vengeance LPX Black CMK16GX4M2B3200C16 4x8GB DDR4 3200MHz RAM-jaim voltak. A laptopban meg 2x8GB Micron 4ATF1G64HZ-3G2E2 DDR4 3200MHz modulok. Ezt mérlegelem jelenleg, hogy 2.x 16 GB-ra cserélem, ha 5.5 évig 32 GB RAM-om volt :D

    a laptophoz még vásároltam egy ASUS Xonar U5 5.1-es külső hangkártyát is. Szóval vegyes a kép, mert vannak 11 éves alkatrészeim is (a Kingston SSD-t pl még 2011-ben vásároltam), de az egyik UPS-em (melyet már felújíttattam szervizben 2005-ben! vettem), amit lehetett átmentettem, amit meg már nem akartam tovább használni, eladtam. Jó áron ment el a 7700K (75K), és az 1060-as (102K), de az alaplap is 23 E Ft körül ment el TPM 1.2-es modullal.

    Szerencsére sok hardverem megmaradt a PC-bol, így nem 0-rol kell építkezni.

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • HartgeH3-2.8

    addikt

    válasz GoodSpeed #34490 üzenetére

    Nekem is még bőven szolgál az asztali aztán majd meglatjuk hogyan alakul a piac, de mindig van valami. Egy jó series x még ott a polcon ha bármi van. Az egy időtálló dolog még. Néha amúgy elgondolkozom bekapcsoljam e az én gépemet is (A17). Minden patent, minden tökéletes már-már túlzottan is. Nincs szoftver hiba , hűvös, gyönyörűen dolgoznak a ventik, egy élmény. De ezzel az erővel tarthatnám vitrinben, néha port törlök és konstatálom minden rendben. Az se szép karrier. Az értéke meg szépen csúszik lefelé idővel.

    Szóval bennem van egy félsz, hogy mivan ha.
    Az a bizonyos szerviz meg, ahova vinni kéne adott esetben ..azt inkább nem is minősítem. Bár az lenne hogy egy-egy gyártósoron elbénáztak valamit, és idővel ez korrigálásra kerül. Minden esetre az AMD-vel több elégedett vagyok :K

    Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM - Online túraautó E-Sport bajnokságok közvetítése élőben, kommentátorral! Real Cars Real Racing Hungary Youtube/Facebook!

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés