Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zugkraft

    csendes tag

    P5WD2-E Premium: Tegnap óta nyúzom. Eddig oké, nagyon jól tuningolható. Viszont az alaplapi Marvell kontroller egy rakás sz*r, aki arra bazírozik hogy oda fogja dugni a plussz vinyókat, keressen más lapot... Az IDE még úgy-ahogy, de a RAID egytálalán nem megy vele, az ASUS már le is vette a speckóból...

  • zugkraft

    csendes tag

    Akkor egy is P5WD2-E:

    Örvendeztem, hogy milyen jó dolog, hogy erre a lapra rengeteg eszközt lehet kötni, mert a z ICH7 mellett ott van még egy plusz SATA RAID/IDE kontroller a Marvell-től.

    Eredetileg olyan ambícióim voltak, hogy az Intel ICH7-re rakok egy SATA RAID1 tömböt meg egy DVD írót és egy IDE vinyót, a maradék IDE-s vinyót meg rákötöm a Marvell-re.

    Az ICH7-tel nem is volt gond, de a Marvell...

    Először is engedélyeztem a BIOS-ban a Marvell-t és vártam... Rövid harc után már detektálta is a rádugott vinyót, de az oprendszer betöltése előtt megállt a következő szöveggel: ''No master IDE hdd found, press F1''. Próbálkoztam mindenféle jumpereléssel, még a cable select-tel is, de a szöveg maradt. Azóta is ott van, és mindig F1-et kell nyomnom...

    Ezután, megpróbáltam feltelepíteni a Marvell drivert, hogy az XP is lássa a vinyót. Először a telepítő CD-vel próbálkoztam, de az azon mellékelt ''Marvel RAID Controller'' 32 bites XP driver település helyett dobott egy ablakot hogy ''Installation failure'' és kilépett. Erre leszedtem az ASUS honlapjáról a legújabb verziót.

    Az eredmény ugyanaz: driver install megszakad, nuku vinyó.

    Kicsit olvasgtatam a VR-ZONES fórumait, és kiderült hogy nem vagyok egyedül... Szerencsére ott valaki rájött, hogy a P5WDG2-WS-en ugyanilyen Marvell kontroller van, és annak a driverével is lehet próbálkozni. Na, az végre gond nélkül feltelepült és az XP-ben is végre megjelentek a Marvell-re kötött IDE-s vinyó partíciói.

    Csakhogy... Működik ugyan a dolog, de ha a Marvellre kötött vinyóról/ra másolok az oprendszer néha végletekig belassul, az egeret alig lehet mozgatni... Szuper. Nem beszélve arról hogy bootoláskor mindig F1-et kell nyomnom, mert szerinte nincs ott a master vinyó, amit 3 mp-vel előbb detektált saját maga...

    Szóval ennyi. Ez a legújabb csúcs ASUS lap...

  • zugkraft

    csendes tag

    válasz zugkraft #46 üzenetére

    Módosítok: akkor lassul be a rendszer, ha az elsődleges (Intel) IDE vezérlőről másolok a másodlagosra (a Marvell-re). Tehát megy a másolás ugyan (igaz, néha csak 2 Mb/sec-cel), de a CPU terhelés felmegy 100%-ra... Ha a SATA-ról másolok, akkor minden oké...

    Mindenesetre most kijött egy új béta verziójú BIOS (405), meglessük javul-e vele valamit a helyzet...

  • zugkraft

    csendes tag

    Új BIOS a P5WD2-E-hez:

    [link]

    A leírás szerint csak új CPU-k támogatása került bele, a valóság azonban más... Bootoláskor végre lehet ''r''-t nyomni, és lehet a Marvell RAID-et konfigurálni (bár még nem próbáltam ki). A PATA-Marvell PATA másolás is javult, végre nem csak 2Mb/sec sebességgel megy, bár a processzorterhelés még mindig magas egy kicsit.

  • zugkraft

    csendes tag

    Még egy-két szó az új BIOS-ról:

    Ha a BIOS-ban letiltom az alaplapi soros portot és bármi rá van dugva a másodlagos IDE kontrollerre, a gép bootolhatatlanná válik. Sőt, még a BIOS-ba sem lehet belépni, amíg a vinyókat le nem húzom (ugyanis vinyó detektálásnál áll meg). Kissé fura, de biztosan így van, többször is kipróbáltam...

    A Marvell kontrollert RAID0-ban használni értelmetlen, sebességben jócskán elmarad az ICH7-től (gondolom mert sima PCI buszon csatlakozik), amúgy rendben működik (végre).

    Végül egy keresztkérdés: Ha az AI NOS ben van kapcsolva (pl. 20% túlhajtásra), az ASUS AiBoosterben tényleg remekül látszik hogy automatikusan állítgatja az FSB-t a terheléstől függően. Viszont, semmilyen más programban (Rightmark, Everest stb.) sem látszik az órajel változása. Lehet hogy az AiBooster fake? Csak mert a régi MSI lapomhoz adott hasonló program biztosan az volt...

  • zugkraft

    csendes tag

    válasz law007 #93 üzenetére

    Tesztelgettem egy kicsit SuperPI-vel, és visszavonok mindent :) Tényleg működik az AI NOS, az AiBooster nem is kell hozzá. Azt viszont továbbra sem értem, hogy a RightMark és a többiek miért nem tudják kiírni a megváltozott órajelet. A +20%-ot simán viszik a ramok is, semmi gond nincs, a gyorsulás remekül mérhető.

    Hát, tényleg nem vagyok hithű játékos, a pasziánszon kívül még mást nem raktam fel :) Nekem arra kell az AI NOS, hogy amíg a programok forrásszövegét kopácsolom ne fogyasszon és zajongjon a gép nagyon, aztán fordításkor kapcsoljon rá... Erre pont megfelel (sajnos a 930-as processzorom még nem tudja az EIST-et).

Új hozzászólás Aktív témák