Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dbius

    veterán

    z87 extreme4-es lapom van, amivel olyan problémám adódott, hogy az alaplapi usb3-as kivezetésekre csatlakoztatott usb3-as front paneleim csak usb 2.0-ként funkcionálnak.

    pirossal jelzett csatiról, ill. a mellette lévőről van szó

    A két csatira két különböző usb3-as előlapi kivezetés van csatlakoztatva, de egyik sem hajlandó 3.0-ként működni, akárhová dugom a 3.0-s pendriveot vagy vinyót, egyből ki is jelzi, hogy az eszköz gyorsabb működésre képes ha 3.0 usb-be csatlakoztatom. :F (wtf abba van csatlakoztatva akkor mi kell még)

    Olvasgattam a neten, másoknak is van hasonló problémája az usb 3.0-s kivezetésekkel, javaslatként mindössze annyit találtam, hogy cseréljék ki a panelt és az alaplapi csatlakozót összekötő kábelt.

    Egyik panelom esetében ki tudtam cserélni a kábelt egy másik usb 3-as kábelre, de azzal sem megy csak 2.0-ként.

    Próbáltam az eszközt eltávolítani, újratelepíteni, alaplapi usb3 drivert újrarakni, megcseréltem a két csatira dugott paneleket, kipróbáltam, hogy csak egy előlapi panel legyen rádugva az alaplapra, de sehogy sem akar 3.0-ként működni egyik sem, csak a hátsó, gyári usb 3.0-s csatik működnek úgy, ahogy kell.

    A kérdésem az lenne, hogy akiknek szintén ilyen lapjuk van, használatban vannak-e a jelzett usb 3-as csatlakozók a lapon és rendben működnek-e?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák