Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darth_Revan

    veterán

    válasz Archanon #14819 üzenetére

    Európai lejátszók 2-es régiókódolással vannak ellátva, ezért nem viszik az 1-es kódolt lemezeket, amikor berakod, akkor szépen szól, hogy "nana, itt nem lesz filmezés, mert rossz a régiókód", tehát a legtöbb anime DVD, ami az USA-ból jön, alapból nem egy. Alapból alatt pedig azt értem, hogy sok lejátszót (még az a 7 éves no-name Tescos lejátszó is, ami nekem is van) könnyen át lehet tenni régió függetlenné szerviz kód beírásával (van lejátszó amit nem lehet).

    Blu-Ray lejátszónál viszont más a helyzet, ott a legtöbb lejátszónál ingyen te magad csak a DVD lejátszás részt tudod régió függetlenné tenni, a BD lejátszó rész marad "B" kódolású. A legtöbb lejátszónál ha a BD részt is függetleníteni akarod, akkor extra pénzért kell venni hozzá kütyüket, túl macerás. Viszont van pár darab lejátszó, 1 Panasonic és a Toshiba BDX3200, amit egy ingyenes FW frissítéssel függetleníteni lehet, ha minden jól megy, akkor egy olyan Toshibát majd pár hét múlva beszerzek :K (Én idióta nem vettem meg, amikor le volt akciózva 24.000Ft-ra....)

    Igen a fólia picit hátul odaragadt a dobozhoz, nem akart lejönni :D Széttépni meg nem akartam, mert ha tudom, akkor megőrzöm, mert ha a fóliában marad a doboz, akkor a lemezeknek is hosszú-hosszú ideig megmarad az "új szaga" (tapasztalat) :B

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák