Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ziegler

    csendes tag

    Sziasztok. Előre is bocsánat, ha rossz topikba írok, kérlek ez esetben ne töröljétek a hozzászólást.
    Szóval. Van egy Samsung Galaxy Xcover 2-m. (s7710) Remek telefon, én imádom. De van egy probléma, mégpedig az, hogy az akkumulátor nagyon gyorsan merül. Először azt gondoltam, hogy úristen, akkuhiba, de mivel nem volt széthasználva a telefon az utóbbi pár évben, ezért kizártam ezt a lehetőséget. Gondoltam, hogy a töltő rossz, de mindegyik töltőmmel ugyanezt produkálta (még a Lumia töltőjével nem próbáltam), szóval ezt elvetettem. És akkor, de akkor rájöttem, hogy valószínű az android gagyi rajta úgy, ahogy van. Tele volt gyári francokkal (ilyen chat-on meg társai...), és az Ampere alkalmazás egy érdekes dolgot mutatott: érdekes módon tegnap 45 percig volt 19%-on az akku, miközben mobilneteztem (olvasgattam kérdéseket fórumokon, meg cikkeket) Addig az Ampere egész végig kb. -90ma-t írt ki. Aztán ez az érték hirtelen megemelkedett -300ma-ra, pedig semmit nem csináltam. Természetesen az akku folytatta gyorsan merülős tevékenységét. Én meg ott néztem, hogy mi a franc? :W
    Azt olvastam interneten, hogy ilyenkor egy rom csere segíthet. Találtam is az xda-n kb. 2-3 értékelhető romot (nem, cyanogenmod nincs), amik nem a legjobbak, de más nem nagyon van (ill lenne 6.0, meg 5.0, de azokhoz ilyen surveyt kell csinálni, és akárhogy megcsináltam, mindenhova elnavigált, csak a romhoz nem). Problémákba ütköztem viszont. A rootolás még csak-csak ment a 4. programmal (Kingroot), az most okés. Pár gyári szemetet le is töröltem. De itt megakadtam. Igen, kell egy custom recovery. És azt hogy tegyem fel? Egyáltalán milyet kell felraknom? Próbálkoztam a Rom Manager+Cwm kombóval, de cwm-et nem nagyon találtam hozzá (az a weblap, ahonnan le lehetne tölteni, az karbantartás alatt van, legalábbis tegnap ezt írta). Aztán istencsodája, de találtam hozzá egy v5.x.x-es cwm-et (nem tudom pontosan, h hanyas, ha fontos, megnézem). Egy mobileuncletoolsal próbáltam ezt a recoveryt feltenni, de az meg nem tette a dolgát, ahogy a tutorial videóban tette, egyszerűen nem találta meg (pedig a telefonmemóriára, meg az sd kártyára is feltettem) Szóval, hogy tegyem fel a recoveryt? Egyáltalán milyet javasoltok? És ha valakinek van, vagy volt ilyen telefonja, milyen romot javasol? Nem, nem szeretnék telefont cserélni, mert a telefon jó. Nem, az akksicsere nem jó válasz, most már kíváncsi vagyok, hogy mi okozhatja a hibát. Szoftver, vagy valóban az akkumulátor rossz. Egyébként 5+ program azt írta, hogy az akku állapota teljesen rendben van. Előre köszönöm a válaszokat, és bocsi, ha nem a jó topikba írtam. :)

    A kedvenc ph felhasználód

  • ziegler

    csendes tag

    válasz ziegler #29659 üzenetére

    Köszönöm a segítséget a kérdésemre! Végül megoldódott a probléma, egy cm 10.2 segített. :)) Remélem, hogy aki hasonló problémával küzd, látni fogja ezt a hozzászólást, ugyanis eddig amikor itt PH-n kérdeztem, az esetek 100%-ában még reakciót sem kaptam a kérdéseimre. :DD :B Boldog karácsonyt! :) :))

    A kedvenc ph felhasználód

  • ziegler

    csendes tag

    Sziasztok!
    Nem tudom, hogy idevaló kérdés-e (ha nem, bocsi)
    Samsung Galaxy s5 minire milyen romot ajánlotok?
    Vagy szimplán a gyárit rootoljam, és töröljem róla a sok felesleges gyári alkalmazást?

    A kedvenc ph felhasználód

Új hozzászólás Aktív témák