Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #79335424

    törölt tag

    válasz Keeperv85 #19375 üzenetére

    Bár konkrétan ilyen megoldást még nem kreáltam, de azért annyira nem légből kapott az elképzelés. Az egyes elemeit illetően jócskán van benne tapasztalat.

    1.: SGS 2 -n használtam közelségérzékelő alapján működő lockot. Nem volt vele érezhető akkuidő rövidülés. Az alkalmazások topikban is többször felmerült a tok fedelére aktiválódó lock és akik használnak ilyen alkalmazásokat, azok sem panaszkodtak fokozott akkumerülésre.

    2.: Igazad lenne, ha a custom lock alkalmazások a rendszerben is lock -ként szerepelnének. Csakhogy, ez nem így működik. A rendszerben minden lockot ki kell kapcsolni. Ha ilyenkor aktiválod a kijelzőt, akkor az alapértelmezett launcher főképernyője jelenik meg. A trükk az, hogy a rendszerben a custom lock alkalmazást kell alapértelmezett launcher -nek beállítani. Így a lockscreen, egy launcher összes lehetőségét tudja használni. A lock alkalmazásban pedig meg tudod adni, hogy ha már nincs rá szükség (vagyis fel lett oldva), akkor melyik telepített launcher -nek adja át a helyét.

    3.: Ami a hardvergombot illeti, Xposed + Xposed Additions modullal csinálom a remapolásokat. Van benne kijelző és hívásállapotra vonatkozó feltétel is. Tehát, ugyanahhoz a gombhoz más funkciót rendelhetek bejövő, vagy aktív hívás esetén.
    A floating widget sem "csak úgy" jelenne meg. Van egy Floating Widgets nevű alkalmazás, amiben képernyőprofilokat hozhatok létre, különböző widgetelrendezésekkel. Az okosság az, hogy Tasker plugin, tehát a profilváltást (widget cserét) szinte bármilyen eseményre tudom aktiválni. Zooper -ben pedig tudok parancsikon widgetet is csinálni. Tehát, pl.:
    E-Robot esemény: teló csörög
    művelet: "hívásfogadás" floating widget profil megjelenítése
    a profil tartalmaz két E-Robot parancsikont. Fogadás és elutasítás. A parancsok végrehajtják az alájuk rendelt műveleteket, majd azoktól függően aktiválják a szükséges floating profilokat.
    Leírva bonyolult, de egyáltalán nem nagy kunszt megcsinálni. Ennél sokkal komplikáltabbakat is csináltam már.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák