Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyul105

    senior tag

    válasz Pro!Petya #27341 üzenetére

    Hi,
    átmegyek offtopikba inkább, mert ez már egyedi esetnek tűnik (legalábbis egyik fórumozó sem írta, hogy H tomhawk biost használna).
    Sajnos lelőttem a gépet este ahhoz, hogy "szignifikáns" legyen az eredmény [villámlott, olyankor inkább kihúzom], így csak annyit mondhatunk, hogy defaulton [cpu és ram is] MÉG nem jött elő a hiba (ez bíztató lehet).
    Most még reggel próbáltam egy "csak CPU OC-t" (1.285V 3800mhz, AUTO rammal) kb. 1 óra 10 perc után fagyott az AIDA. Tehát ez alapján mondható, hogy default rammal is fagy!
    Visszábbvettem a cpu OC-t (1.285V, 3700mhz), most este hazamegyek és majd kiderül. Ha kibírja a ~ 9 órás tesztet, akkor mondható, hogy találtam egy stabil állapotot (ami nem a default).
    Ha nem bírja ki, akkor az utolsó próba lesz a minden default ~12 órás teszt [most még ki akartam előtte próbálni] ezt.

    Mindenesetre a tegnapi kékhalál aggasztó, de lehet, hogy egy rakat dolog együttállása van, tippjeim:
    - aida fagyást talán a cpu OC okozza, vagy a bios // jó kérdés, hogy miért...
    - aida fagyás ÉS/VAGY subtimingok miatt volt a kékhalál. Magának a kékhalálnak szerintem a CPU OC-hez semmi köze nincs.Vagy a bios rossz :D

    Szombat délután egy hétre nyaralni megyek, jó lenne ha kiderülnének a dolgok. Remélem nincs hardver probléma (bosszantó, hogy épp most szereltem), csak a bios rossz vagy az aida nem kompatibilis az új biossal...
    Azt továbbra sem hinném, hogy szerelésnél rontottam el valamit.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák