Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • chros

    őstag

    válasz chros #7407 üzenetére

    Nos, befejeztem a BIOS beallitasokat. Mivel nem talaltam a neten sehol sem step-by-step undervolt/underclock tutorial-t Ryzen rendszerhez, igy itt van egy (a teljesseg igenye nelkul) Ryzen 5 2600 3.4GHz + Asus Prime b450-plus -hoz, amit leendo erdeklodoknek lehet linkelni.

    En a CPU es SOC Voltage-t is 0.1125 -el tudtam csokkenteni, a CPU es SOC LLC legkisebbre (Regular) allitasa mellett.

    0. Alap beallitasok betoltese, majd restart BIOS-ba
    - Exit > Load Optimized defaults
    1. CPU boost kikapcs, CPU C-state fixre beallit, D.O.C.P (XMP) RAM-hoz bekapcsol (egyenlora), CPU es SOC LLC legkisebbre allit, majd restart Windows-ba es tesztel
    - Advanced > AMD CBS > Core Performance Boost: Disable
    - Advanced > AMD CBS > Global C-state Control: Enabled
    - Ai Tweaker > Ai Overclock Tuner: D.O.C.P
    - Ai Tweaker > Memory Frequency: (nem kell piszkalni, ezt jol bekellett hogy allitsa)
    - Ai Tweaker > DIGI+ VRM > VDDCR CPU Load Line Calibration: Regular
    - Ai Tweaker > DIGI+ VRM > VDDCR SOC Load Line Calibration: Regular
    2. Manualisan allitsuk be jopar feszultseget a minimumra (nehogy Auton-n ossze-vissza allitodjon), CPU voltage-t probaljuk meg csokkenteni, kis lepesekben (0.0125, 0.0250) s megtalalni a legnagyobb stabil feszt, s tesztelni Windowsban
    - Ai Tweaker > 1.05V SB Voltage: 1.05
    - Ai Tweaker > 2.5V SB Voltage: 2.5
    - Ai Tweaker > CPU 1.80V Voltage: 1.8
    - Ai Tweaker > VPP_MEM Voltage: 2.5
    - Ai Tweaker > VDDCR CPU Voltage: Offset mode
    - Ai Tweaker > VDDCR CPU Offset mode sign: -
    - Ai Tweaker > VDDCR CPU Offset Voltage: itt csokkenteni a feszt lepesekben (nalam a vege: 0.1125)
    3. Memoria timing-ot Ryzen DRAM Calculatorral kiszamoltatni es kezzel beirni D.O.C.P (XMP) helyett, s tesztelni Windowsban
    - Ai Tweaker > Ai Overclock Tuner: Auto
    - Ai Tweaker > Memory Frequency: amit a calculatorral szamittattunk (nalam: 3200MHz)
    - Ai Tweaker > DRAM Voltage: amit a calculator mond (nalam 1.35)
    - Ai Tweaker > VTTDDR Voltage: ez jo kerdes, en beirtam amit az xmp profil adott (nalam: 0.675, ezzel nem jatszottam)
    - Ai Tweaker > DRAM Timing Control: ide bepotyogni az osszes erteket, amit a calculator mond
    4. SOC voltage-t probaljuk meg csokkenteni, kis lepesekben (0.0125, 0.0250) s megtalalni a legnagyobb stabil feszt, s tesztelni Windowsban
    - Ai Tweaker > VDDCR SOC Voltage: Offset mode
    - Ai Tweaker > VDDCR SOC Offset mode sign: -
    - Ai Tweaker > VDDCR SOC Offset Voltage: itt csokkenteni a feszt lepesekben (nalam a vege: 0.1125)

    Ennyi, jo tesztelest!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák