Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fred23

    nagyúr

    válasz Fred23 #9077 üzenetére

    Annyira érdekelt ez a DDR4 tuningolósdi, hogy olvasgattam róla megint, aztán kísérletezgettem is. Itt az AMD APU topikban másoknak is hasznos lehet a következő néhány általánosságban igaz állítás, szóval megosztom őket:

    - tRC = tRAS + tRP
    - tFAW = tRRDS x 4, és ne legyen túl alacsony, ha zavar a romló latency
    - a tRFC osztója legyen a tRC és a tRTP is
    - tWR = tRTP x 2
    - ha tCWL = tCL, az stabilitást hoz, jól jön
    - tWR növeléssel adható extra stabilitás
    - ProcODT-nél a kicsinél jobb a latency, nagyobbnál gyorsabbak a műveletek
    - tRFC nagyon adott moduloktól függ, nálam most 420 körül van a lehető legalacsonyabb stabil beállítás, érdemes kikísérletezni, mi a helyzet ezen a téren, mert nagyon számít
    - DDR4-nél (szerintem) maximum 1.4V mehet a RAM-oknak, de a magam részéről még ezt is elkerülöm

    A fentiek alapján csináltam 3200-ra egy új default BIOS beállítást a régi Hynix AFR chipes moduljaimhoz, aztán megnéztem ugyenezt 3266 MHz-en, majd 3333 MHz-en is. Utolsó sajnos nem lett teljesen stabil, de néhány érték módosításával megoldható lehet még a probléma.

    3200 MHz-es új, nyugis beállítás (nem kell aggódni soha, hogy baj lesz):

    3266 MHz-en még minden szuper:

    3333 MHz-en is jónak tűnik, de mint később kiderült, már nem 100%-osan stabil:

    Division I benchmark, 1366x768, DX12, magas grafikai beállítások használata, hogy össze lehessen később mérni más APU-kkal (5600G-vel valaki tehetne be egy ilyen képet!):


    3200 MHz DDR4 felül

    VS

    3266 MHz DDR4 alul

    3333-on pedig kilépett:

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák