Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Speed®

    HARDVERAPRÓD

    válasz Gainka #412 üzenetére

    Kivétel erősíti a szabályt..építettem be jópárat vevőknek és nem hallottam eddig problémáról. Törvényszerű volt, hogy a sajátom lesz sz@r :DDD

    kisza25
    Nem feltétlenül gariztatható ezért még, mert nem konstans a hiba..bizonyos fokú terhelésnél jön csak elő, 45-50% ventifordulatnál. Ha nem sajnálták volna ennyire az anyagot a burkolatból, nem rezonálna valszeg..egy ideig úgy ment havernál, hogy gyorskötözővel rá volt picit szorítva..aztán 1x meguntam és felkerült rá a Heidi..amivel viszont ~75°C körül üzemelt..akkor nem is nagyon értettem miért, de mivel csendben volt és nem halt bele, úgy maradt..
    Most viszont, hogy hozzámkerült, gondoltam átpasztázom, aztán gyanús volt, hogy azért, mert a 4ből csak a 2 középső hőcső ér a GPUhoz..ezért jött az ötlet, hogy valahogy szélesítsem meg, mintha lenne rajta IHS, ami teríti a hőt. Bevált..még szerencse, hogy tele vagyok hűtőbigyókkal..a régi Musashi rézlapkája így végre munkába állhatott :)
    Egyébként ezért nem vagyok híve a DHTs hűtőknek..az a minimális hőlépcső, amit az egybetalp okoz, kiküszöböli ezt a problémát..mondjuk a gyártók is elgondolkodhatnának a nagy gyártástechnológia hajszában, hogy mi történik, amikor egyre kisebb területen adjuk le az egységnyi hőt..spórolnak pár centet az IHS/forrasztás témán, cserébe nincs az megoldás, ami el tudja vonni a hőt normálisan..
    Durva, az egész gép üvegre terhelve 150W alatt van :) Nemrég még Sandyi5K+GTX480 kombóval több, mint duplája volt..igaz, teljesítményben picit jobb volt, de nem annyival, amennyi bosszúságot okozott a hűtés csendesítése..persze hiányzik a bütykölés és az ördög nem alszik, egy 750TI lehet beugrik, ha lesz jó áron..1920x1200hoz jól jönne a +kakaó :B

Új hozzászólás Aktív témák