Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Chaser #36774 üzenetére

    A gyári OC profilja a Nitro-mnak 1,2V 1411Mhz-hez. Elég durván eszik, de meglepő módon így is egész korrektül elbírja a hűtés. Viszont ott figyel rajta egy alapórajeles 1340Mhz beállítás, azonnal 1,125V, kicsit alacsonyabb power limittel, a sebességből nem veszít szinte semmit, viszont -40W, és kb. néma lesz, mindössze egy kattintástól a kártyán. Jó, kicsit csaltam, mert ha először az OC indult, akkor még kell egy WattMan reset is.
    De szerintem hatalmas gesztus a Sapphire-től, hogy másodlagos BIOS-nak rakott rá egy ilyen BIOS-t, ami perf/watt arányban köröket ver az 1411Mhz-es OC beállításra, ami így könnyen elérhető azoknak is, akik nem akarnak az OC toolok mélyére ásni. :K

    Szerk:
    Ha kézzel 1Ghz-re leveszem a ram órajelet, akkor kb. 47 fok, jól szellőző házban, az egy monitoros 37 helyett. Ezt már sokallom. Ha hagynám gyári 2Ghz-en a ramokat, akkor ki-be kapcsolgatná a ventilátort, az a legdurvább amortizáció.
    Amúgy két egyforma, szabványos időzítésű monitorral már ezeknél nincs gond a 2D fogyasztással/órajellel, nekem viszont két különböző monitorom van, a fő FHD IPS mellett a második egy 4:3-as 1280*1024-es IPS.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák