Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz TechN7ne #41233 üzenetére

    Ez nézőpont kérdése. A kártyát tönkremenetelének elsődleges oka általában a túlmelegedés. Innen nézve a hűtés bizony nagyon is fontos. Fájdalmas tapasztalatom e téren a Radeon HD 4870X2 esete, amely elég forrófejű volt, és 2 év alatt meg is döglött - esélyesen a túlmelegedésre visszavezethetően

    Én például ezért is vagyok mérges a Sapphire-ra, mert a gyári hűtéssel tuning mellett 73--81°C körül mozgott a VRM-ek hőmérséklete, most a gyári ventiket (és a hűtés borítását) leszedve, a gyári hűtőbordára két 12cm-es Akasa ventit heftelve ugyan abban a házban, azonos feltételek és tuning mellett is jó 20-25°C-ot esett (a GPU-é csak minimálisan csökkent). Ami elég komoly tényező, főleg, hogy egy nagyságrenddel csendesebb is lett.

    Nem, nem minden a hűtés, de én például igyekszem a jó hűtéssel szerelt kártyákat választani, mert nem éri meg az olcsóbb hűtésű kártyát megvenni, ha utána 1-2 évvel már cserélheted is le a gyári hűtést, vagy heftelhetsz rá saját megoldást, mivel a gyári hűtés hulladékra sikerült.

    A probléma az, hogy nem lehet ma már előre semmit sem megmondani, volt idő, amikor az ASUS elég igényes volt, aztán meglepetésemre bizonyos szériáknál kiderült, hogy nagyon nem sikerült az ASUS-nak összehozni... Emiatt mondom, hogy kár itt gyártókra bármit is mondani. Lehet mindegyiknek jobb és rosszabb desingja, szériája, szóval mindig az adott szériát / családot érdemes csak nézni...

    @Reggie: Én a saját példámat hozom elő. Most jöhetnék a haver vagy ismerős ilyen meg olyan kártyáival, meg hogy más mit írt, én a saját tapasztalatomat tudom leírni, és azt, hogy amióta PC-m van, igyekszem a megfelelő szellőzésre, hűtésre odafigyelni.

    Az adott GTX460 hol le volt terhelve (játéknál), hol csak idle futott, de ettől még a lényeg, hogy a hűtőventije forgott folyamatosan. A Radír 7950 hűtése messze nem ment annyit, mint a GTX460-é, és az még most is csendesen teszi a dolgát. Mondj amit akarsz, nehéz elhinni, hogy ha a Sapphire hűtésében igényes ventik lennének, akkor 2,5 év után az egyik, 3 év után a másik is megadná magát...

    @Recipro: A kérdés inkább onnan kezdődik, hogy Ők mit ajánlanak. Erről már írtak korábban páran. Szélsőséges esetben, ha egyik felajánlott kártya sem tetszik, akkor visszakérheted a vételárat.

    Szerintem egy RX480-at kérj. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák