Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz ÁdiBá #22749 üzenetére

    Ismerősömnek volt MatriX Platinum -ja, sajnos hiába a bika körítés meg 168.fázis a GPU -t nem válogatják(pedig ennyi pénzért ez lenne a minimum) sz@rrá feszelve se ment 1200.at sem neki, én meg a 3.ad annyiba kerülő 7950 Dual-X emmel hoztam ugyan azt a szintet 1275.MHz -en ezért is lett mérges hogy hibába a rengeteg EXTRA, akkor se megy, hiába Matrix Platinum egy fele-harmadába kerülő 79xx ugyan azt hozza teljesítménybe!
    Ezek a kártyák csak olyan embereknek valók akiknek van felesleges pénzük és már nem tudják mire költeni! Nekem ha lenne ennyi zsetonom akkor sem vennék ilyen VGA -t Sőtt az utóbbi időkben volt jó néhány HD7xxx ASUS kártyám és az összes FOS volt így egész biztosan nem veszek többet ASUS VGA -t!

  • HSM

    félisten

    válasz ÁdiBá #22749 üzenetére

    Itt csak az a baj, hogy pontosan miért is jó a precíz feszültségálllítás? :D Miért nem jó a standard, amit mindegyik tud, kb 0,005V precizitással? Ezt földművesvakításnak hívják.... Ja, frekvenciát is tud állítani, nagyszerű, sok értelme nincs, csak extrém (nitrogén) hűtéssel.

    (#22750) DroiDMester: Az itt a baj, hogy raktak rá 168 tök sima fázist, én sokkal jobban preferálnék valami olyat, amin kevesebb, de jobb minőségű, kialakítású fázis van. Emiatt az én szememben sokkal jobb 7970 pl. az MSI Lightning, Sapphire Toxic illetve a HIS X Turbo karija. Persze, nincs mögöttük akkora marketing, de attól még szvsz sokkal jobb konstrukciók.

    Azzal maximálisan egyetértek, hogy a prémium karik új árukon sose voltak jók ár/érték viszonyban, de ezek nem is arra készülnek. ;) Ha annyira az erőt keresném, én vennék egy brutáljó hűtőt, kitesztelnék pár olcsóbb karit, és a legjobbat jól megmoddolnám speckó hűtéssel. Kb. ahogy te is a Peter-el. :K

    (#22751) poli27: Valóban elég gusztustalan húzás.. De neked még szerencséd, hogy a régi BIOS-al jó lett... Nekem a helikopter szindrómás MSI 7870-em pl. a régi revízió BIOS-ával nem is működött... :U

    (#22752) ÁdiBá: Hát épp ez az, hogy nem kapsz válogatott GPU-t regy vagyonért sem... Szerinted mennyi a bukó pénzügyileg, ha kifogsz egy ilyen tuning kártyából egy kevésbé tuningosat? :D Még annyit se fog érni, mint egy mezei gagyikártya....

    (#22753) DroiDMester: Szerintem ez teljesen gyártó/típus függő, válogatnak-e rá GPU-t vagy sem. Érdekes, más gyártótól alig hallottam olyat, hogy a gyári OC a garira lett volna bízva, míg Asus-tól az utóbbi időben sokszor. :U Nem kell a GPU-kat amúgy egyenként válogatni, biztos vagyok benne, hogy az AMD rendelésre tud különböző "minőségű" csipeket adni. ;)

Új hozzászólás Aktív témák