Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz DroiDMester #22707 üzenetére

    Ez még a patch előtti FXAA ugyanazon a helyen: [link] simán megvan az általad említett 50FPS.
    Stimmel is, 1200 is csak 14%-al gyorsabb, ami nem sok.

    Érdekes a fogyimérésed, nálad a fogyasztásból is látszik, hogy nem fogy el a karid 1200-on. Nálam 925/1250-en 1,038V-on 237W ez a jelenet, míg 1050/1400 1.1V-on már 278W.. Neked alig több 1200-on, 1,235V-on... :Y Nekem az ahogy írtam, 380W, pedig csak 1,225V! Mondjuk neked hatékonyabb a tápod, bár a Modu82+ se egy gyenge darab ilyen téren.

    "Ha 70.Fok alatt tartod a GPU -t sokkal jobban és tovább bírja a tuningot"
    Alapvetően ez igaz. Minél hűvösebb, annál tovább bírja, illetve annál kevesebbet fogyaszt, ugyanis kisebb hőfokon csökken a szivárgási áram, illetve javulnak a vezetési tulajdonságok. Ellenben 50-80 fok között azért olyan borzalmas nagy különbségnek nem kéne lennie, bár ezt ki kéne mérni, mivel gyártási technológia függő is. Lehet, majd egyszer rámérek, de most tuti nem lesz rá időm. Anno az I7 920-ammal mértem ilyet: [link]
    Ennek ellenére azért nem hiszem, hogy a kártyánk közti fogyasztáskülönbség forrása a hűtés lenne, én sokkal inkább gyanakszom arra, hogy a tiéden egy különösen jó GPU van, míg az enyémen csak egy átlagosabb darab. Az enyém magasabb szivárgású, 80% ASIC, ennek ellenére a tiédnek kisebb fesz is elég, pedig kisebb szivárgású, 62%-os, ami sajnos igen ritka, de annál örömtelibb kombináció. ;)

    A TR-nél én is észrevttem, a GPU clock-al gyönyörűen lineárisan skálázódik. :K

    (#22708) Pug: Az első körben kiadott referencia kártyák KIADÁSKORI def clock-ja 800. ;) Utána hivatalosan felemelték a friss BIOS-al 850/925-re. :U
    Mivel ez a frissítés felment a kiadáskori, 800-as refi kártyákra, így azok is 850/925-ösök lettek. Ezért van teljesen jogosan az AMD oldalán is 850Mhz megadva, említést se téve a korábbi 800-ról.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák