Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Speed® #20793 üzenetére

    Na, akkor csináltam neked egy gyors mérést! ;)
    Fogyimérő szerint 297W volt ez, 1050/1400Mhz, 1,1V +20%PT: [link]
    Ez pedig 232W, 925/1250Mhz, 1,0V +20% PT: [link]

    Namost, ez már önmagában nem kis difi, hogy a komplett gép fogyasztását megdobja +28%-al, amikor csak a VGA fogyaszthatott többet, semmi más... :U
    Kiszámoltam a Logout cikkes módszeremmel a VGA nagyjábóli fogyasztását, korrigálva a tápom hatásfokával (0,83-nak számoltam) meg az üresjárati, és proci-fogyis értékekkel, így 178W vs 124W jött ki a komplett VGA fogyasztására, ami 43,5%-os növekedés.

    Nézzük, mit is mért a VRM! Először is megmértem multiméterrel a 12V-om, és 12,2V jött ki, amikor a VRM modul 12,158V-ot mért, ami simán korrektnek tűnik, ugyanis ennyit röhögve eshet a feszültség, mire odáig elér, illetve nem is a VGA-ba menő csatlakozón mértem, mivel nem akartam egy rossz mozdulattal rövidre zárni az egész gépet. ;]

    Másodszor, a felvett teljesítményei a GPU-VRM-nek egyszer 72,2W másik esetben 115,2W, ami ugye a +60%-os eredmény. Ha egy kicsit jobban végigondoljuk, ez se lehet nagyon messze a valóságtól, ugyanis az egyetlen dolog, aminek jelentősen nő a fogyasztása a kártyán, az a GPU, míg a memóriák fogyasztása nem nő csak 12%-ot, (órajelemelés ennyi, fesz azonos) illetve a többi részegység, ami a kártya 3. tápköréről megy se változik a fogyasztása. Végigszámolva a dolgokat simán kiadja, ugyanis
    178-115=63W a kari nem gpu-részének fogyasztása, míg 124-72=52W, ami nagyjából reális, ugyanis 52*1,12=58W. Tehát 5W difivel kijött, ami simán lehet bármi, amit nem vettem figyelembe, vagy akár kerekítési pontatlanság is, vagy valami háttérfolyamat 2-3W-os ingatása a fogyasztásmérőn, bármi. ;) De a mérés nagyságrendje abszolút helytállónak tűnik nekem. :K

    Egyébként a lapom procis fogyasztás méréséről már korábban bebizonyosodott, hogy pontos, "szoftver kiolvasás" ide vagy oda: [link]

    Szerk: Most látom, véletlen nem zoomoltam az egyik képen, míg a másikon igen. Visszamentem ugyanoda, és W-ra pontosan megegyezik a fogyi, az FPS diferencia ellenére, úgyhogy szerencsére nem kell emiatt teljesen újramérni mindent. :B

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák