Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Krisz0418

    őstag

    Nekem semmi bajom a kártyával, halk, hűvös (60alatt marad bőven, warzoneba meg 50 alatt is). Tartja az orajelet meg minden.

    DE!

    Ez az adaptive sync dolog engem zavar. Monitor menüjében van olyan hogy "adaptive sync(gsync compatible)" tehát ha jól értem tudja az adaptive syncet, masneven freesyncet de kompatibilis gsyncel?! Driverben is engedelyezve van az adaptive sync (masik monitornal a driverben freesync néven jelenik meg). De ha be van kapcsolva brutál mikrolaggokat okoz. Borderlands 3at nyomtam este es mintha 30fpsel játszanék egy 165hzes monitoron. Allitgattam ott fps limitet jobbra balra fel le de semmi, kikapcsoltam mindenhol a syncet akkor se lett jobb, beraktam a vsyncet akkor lett tökéletes. De ügye ha nincs meg a fix 165fps akkor meg az a baj annál..cod warzoneba ugyanez a szitu, kapcsolgattam mindent, rtts-ben is lockoltam az fpst 162tol 164ig mar akkor se jobb. Ki-be kapcsolgattam mar a syncet es megjavult warzoneban, legalábbis erzetre jobb lett. Viszont a monitor frissítése alig valtozik ha meg valtozik is akkor ilyen brutal leugrik majd vissza pl 165hz-rol 80ra es vissza. Ez mi? Emlékszem anno az rx 5700'-nal is mikor arultam kérdezték hogy a freesync megy rendesen? Szóval már ott se volt kerek a történet, ezekszerint most se javult.

    +kiegészítes:
    3080rol valtottam ügye, a monitorom egy ASUS VG27AQ, tehat azt se lehet mondani hogy olcso, ~150-180k. Itt a forumtarstol megtudtam hogy ez csak gsync compatible monitor de alapvetően freesynces. És mégis erdekes módon a gsyncel sose semmi gondom nem volt vele, bekapcsoltam ugyanugy monitorban az adaptive syncet es az nvidia control panelben is engedélyeztem (jelezte is hogy kompatibilis a kijelzo) es semmi baj nem volt, nem volt mikrolagg szep folyékony volt minden egyes jatek. Még az odysseyben is ahol 80-100fps van "csak" ott is, szépen allitgatta a hz-eket fel-le.

    Szóval valakinel hasonlo? Van erre megoldas, mit kéne tennem? Ismert probléma ez az amd-nel? Vagy egyszerűen en vagy a suta a dologhoz?

    Szerk:
    Meg itt is felvan sorolva:
    alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

    "The screen natively supports AMD FreeSync for variable refresh rates between 40 and 144Hz, or 40 - 165Hz over DisplayPort if you enable the overclocking option."

    [ Szerkesztve ]

    AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

Új hozzászólás Aktív témák