Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    Sziasztok! Megtudnátok mondani, hogy kb. mik a minimum procik VP9 1080p60 youtube videókhoz AM3+ deszkába? A mostani 2 magos Athlon II, kis OC-val, ezt már nem bírja. Max a 720p60/1080p30-t. (Nincsen nagy igény, nem kell nagyobb felbontás. :DDD ) Ha tudtok és van több alternatíva, jöhet, mert ugye abból kell majd válogassak, amit kidob a használt piac és majd a lehető legkisebb minimumot választanám (Athlon X3/X4, PhenomII X3/X4/X6, FX4***/6***) Egy "vadállat" :DDD Asus m5a78l-m lx3 deszkába lesz.

    Jevons paradox

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz DraXoN #77080 üzenetére

    "Eszednél" vagy?! ;] :DDD A Gt 1030 egy "vagyon"!!! :C (Értsd jól, a gyagya megszólalásom. :B ) De tényleg! A gt1030-ak kb. 20K-ért futkároznak az aprók között... Annyi pénzért használt brand gépet kapni kompletten, ami már biztos megbírkózik a VP9 1080p/60-nal. (pl. i5-2400 Brand SFF gépek... csak hát kevesebb pénzből jövök így ki, ha csak a CPU-t upgradelem.)
    Egy Atholn II X2 245 szintű Proci (tuningolt) fut a gépben most. Ez kevés a feladathoz. H264 böngésző plug-in nem akarok használni, mert főleg az ősök használják, meg ha jól látom a tesztek alapján, valamivel rosszabb a minősége is a VP9-hez képest. (bár ez lehet csak az encode-ra érvényes, a decode-ra nem? Ennek nem mentem utána.)
    VGA GT240 1GB gddr5, de ebből nem kell jobb. Így is jobb, mint amire szükség van. Csak a TV csatlakozás miatt van benne, mert az alaplapi integrált VGA is elég lenne a feladatokhoz.

    Ha jól feltételezem egyes 3 magos procik, de a 4 magosok már biztos elegek a feladathoz, ugye?

    [ Szerkesztve ]

    Jevons paradox

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz DraXoN #77082 üzenetére

    Köszi a választ! 6/8 magos FX-t már nem akarok ebbe a gépbe, mert azoknak megkérik az árát. Akkor már tényleg veszek használtan egy újabb, de szintén használt rendszert. 5-6k HUF-t még hajlandó vagyok rá eltapsolni, de azon felül már nem tartom rentábilisnak. Szerinted egy FX-4100/FX-4300 bírná a VP9 1080p60-t?
    Pluginnel azért nem akarok vacakolni, mert fél évente 1-2x vagyok ősöknél, és mi van ha bármi beüt: mondjuk változtat a kódon a YT, frissíteni kell a plug-int, hogy újra működjön, azt meg nem fogják, megcsinálni szüleim. Plusz: azért elég marginális a minőségbeli különbség VP9 és H.264 között eseménydús/gyors jeleneteknél, így nem mondanék le a VP9-ről. Akkor inkább lecserélem a platformot egy i5-2400-re, abban tuti van elég kakaó és még tuti jól lesz a szülőknek vagy 5 évig, vagy tovább.

    Hát sajna annak idején sem volt túl jók ez a platform. Nekem FX-6100-am volt, és de meglepődtem mikor lecseréltem 2500k-ra. (CS GO újabb lendületre kapott.) Aztán tovább költekezve a jelenlegire váltottam.
    Ha eddig kihúztad várd meg tényleg a tél végét, aztán kijön az új Intel. Talán lesz egy kis árharc és jó áron tudsz választani magadnak Intel vagy AMD amelyik jobban jön majd ki neked.
    Vagy add el most, míg nem süllyed még lentebb a rendszered ára és vegyél valamilyen leselejtezett vállalati Brand gépet. Tonna számra kapni itt a hardveraprón, fillérekért. I5-2400/i5-3470 komplett gépek, olyan 24-28 között kaphatóak, szinte már-már nevetségesek. Aztán fél év múlva minimális veszteséggel kiszálsz belőle egy modernebbe. Csak egy ötlet. ;)

    Csak hogy a kérdés ne illanjon el, szerinted a 4 magos FX elbírja a youtube igényem?

    Jevons paradox

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz DraXoN #77084 üzenetére

    Őszintén mondom, meglep, hogy az FX 8 magja gördülékenyebb használatot is ad neked és nem csak a munkád gyorsabb vele. Mondjuk én Főleg játékteszteket szoktam nézni, mert nem használom munkára a gépet. Valószínű ez adja az egyoldalú "tájékozottságom".
    Az szép monitor?! Milyen munkához hasznos egy ilyen brutál monitor? Vágsz? Utómunkázol? Bár ahhoz nem árt a gyors CPU. Vagy hang-/zeneszerkesztés? Kiadványszerkesztés?

    (#77085) DraXoN: Nagyon szépen köszönöm a fáradozásod!!! :R :R :R Na, de most tényleg!!! Köszönöm szépen!!!
    Hát?! Bevallom titkon azt reméltem, hogy egy FX4100 kb 2,4x teljesítménye a procimhoz képest, elegendő lesz az igényemhez. :((( Pedig már azt gondoltam, kockázatok majd és veszek egyet, míg el nem tűnik a hirdetések közül. De így... :( Lehet inkább gépcsere lesz ebből, ha nem találok olcsón FX-6100/FX-6300-t.

    Ui.: Imádom nézni az ilyen és hasonló minőségű, nagy felbontású videókat egy nagy TV-n. Hadd ajánljak egyet, ha már: :B Winter Saint Petersburg Russia 6K Nem is olyan régóta, ebbe a videóba vagyok szerelmes. :DD Pedig sok az effekt, amit nem szeretek általában, de hát a város szép, a videó profi.... nincs mit tenni, megbocsátom nekik. :U

    [ Szerkesztve ]

    Jevons paradox

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz DraXoN #77097 üzenetére

    Én sosem hallottam/tapasztaltam ilyen hibát. Mire vezethető vissza? Rossz minőségű kábel? Megtört vezető a kábelben? Vagy elöregedett érintkező a kábel csatlakozójában?

    Néha találkoztam gyengébb minőségű kábelekkel (annyira merev, hogy alig lehetett arra vezetni amerre szerettem volna, vagy feltűnően többet mozgott a csatlakozó a SATA foglalatban. De ezeket csak ideig-óráig használtam, majd csere...)

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák