Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog (1)

    válasz Aprósólyom #77081 üzenetére

    A youtube kodek részhez:
    igen a h.264 kodekkel kicsit rosszabb a minőség 1080p-n, az ok, azonos bitrátájú (körülbelül) az adattömeg amit átküld a vp9hez képest, de mivel a vp9 jobb tömörítést tud, így szebb kép fér az utóbbiba. De a plugines megoldás "teljesen automatán" megy, nem kell mindig váltogatni előtte (gyakorlatilag "kényszeríti" a youtubeot, hogy a régi módszert használja, ami még egy darabig marad mivel sok TV és Telefon is azon kodekes videót "kapja").

    Az én gépem 4.1Ghz es 8 magos FX, 1440P60-at bírja el framedrop nélkül youtubeon. 4kből csak a 30fps változatot. (polaris nem segít)
    Ez alapján 1080p60fps olyan 20%körül, 1440p60 olyan 35%.
    DE nem tudom a VGA végül valamit segít-e, vagy csak megjelenít, mert 8% körüli terhelést ír ilyenkor Rx470-re... 4k60 esetén 80%körül tetőzik a cpu, vga továbbra is 8%körül .. de ott már dropolja a frameket és olyankor be-be akad a videó... (sadface)
    Mondjuk .. további infó amikor most ezt "megnéztem", eléggé sokmindent futtatok egyszerre, és vagy 40böngésző tab is nyitva van egyszerre chromeban.. plusz fut mellette firefox és netbeans (hogy a "nagyobb fogyasztókat" még megemlítsem).

    De ha jól emlékszem.. anno 6magos FX-el (FX6200) futott anno szintén a 1440p60 ... igaz, azt órajelhúzva használtam 4.4Ghz-re... fogalmam sincs alapórajelen bírta-e volna, vagy milyen terhelés mellett futott.
    A másik, az az alaplap azért eléggé "hurka", hogy 8magost rakjon bele az ember (és az se olcsóbb mint a VGA amit mondtam.. pluszban.. utóbbit időnként felraknak 14-15 ezerért is, csak pár nap alatt el is viszik.
    6magos FX most már "olcsó", a 8magosért még mindig megérik az árat (bár most nem ellenőriztem le, de úgy egy hónapja még 20k-t azért is elkértek)..

    Igazából .. nem terveztem cserélni a gépem, de lehet megteszem majd, mert ráraktam egy fogyasztásmérőt az egészre ... és lehet nem kellett volna, és a gépem, ami az adatlapomon van, 2 monitorral, egy hónapban megeszik 100kW-ot ... sokat számolok vele, így ... lehet megéri valami "energia hatékonyabb" rendszerre váltani majd... Télre még lehet marad, de aztán majd megy.. Fene se gondolta, ennyire "éhes" ez.. persze, anno egy 2-3 éve már, hogy néztem, akkor úgy fele volt, igaz, akkor nem volt ennyire "végletekig terhelve" a dolog.. Manapság sokat van konstans 40-70% cpu terheléssen...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák