Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    válasz ludsimon #23672 üzenetére

    Víz nem jön ki 20 k alatt, csak ha single radis egybevízzel hajtod, de ott a teljesítménye max. kb. 10k Ft-os léghez hasonló. A helyedben használt Ninját, vagy a Macho-t venném. Most kell megvenni? Mert itt arról van szó, hogy 2 vagy 3 nagy pizza árát költöd el hűtőre, ami gyakorlatilag addig működik, eldható, stb. amíg a hőcsöveket ki nem fúrod, vagy szab-tam mester centis szeletekre szét nem vágja :D

    Anno 7k körül vettem a léghűtőt, ~3 év után eladtam 3k-ért. Számoljunk: legyen mondjuk 1500 Ft/év. Ninját veszel 6k, 2 jó ventivel is 9000 Ft, de 3 év múlva a Ninja biztosan nem 0 Ft-os lesz, sőt! Ventiből ShellKretor is tesztelte, utána én is kipróbáltam: a legolcsóbb Xigmatek nagyon halk. Persze lehet csak 1,5 évig lesz halk, de lesz@rom, ha 1000 Ft akkor cseerélem ha jön a hang, míg egy 4-5000 Ft-os ventit az ember nem szívesen cserél le, akkor sem, ha már belemar a lapát a keretbe... :D

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • Asbee

    veterán

    válasz ludsimon #23672 üzenetére

    Ilyen kompakt víznél egyben van az egész. Cpu blokk egyben pumpa -->cső-->radiátor. Tartály nincs. Ha 12-es a radiátor, azt felcsavarozod a 12-es ventihelyre és rá a ventit, vagy fordítva. Ha jó a venti, én úgy csinálnám, hogy a radiátort fújja.
    Ha építeni akarsz, és mondjuk apróról is nézel, 30k alatt nehéz kijönni. Egy ilyen kompakt 12-es single radistól azért nem kell megváltást várni, mondjuk moddolni lehet később. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák