Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BlueAthlon

    senior tag

    válasz Vartanus #9035 üzenetére

    Az 1.70-es BIOS-ban már nem állítható külön az NB és az GPU feszültsége, csak együtt ( NB/GFX voltage ).

    Amúgy alapból 1,275V-ot mutattak a tesztprogramok , míg nem nyúltam az IGP hez, utána bármilyen beállítás mellett 1,224V-ot mutatnak :D Bár ennek nem tulajdonítok nagy jelentőséget..

    Bár tény és való, hogy az 5800K-nál egy feszültség vagy hőmérséklet nem volt pontos az AIDA-ban, most legalább a fele már használható.. Csak így tovább, Fiery :K

    Amúgy Auto load line calibration mellett CPU minimálisan droppol, a beállított 1,35V helyett terhelése 1,336-1,48 között ugrál. 1,5V mellett meg 1,47-1,48V volt általában..
    Nem így az NB, mert az terhelésre kb 0,1V-ot esik. 1,4-es beállítás melllett 1,31.. ha pl a Furmark kínozza.Ennek megfelelően az 1,3V is elég lehet az NB vonalon az 1169/2400-hoz, csak el kell játszanom az loadline calibration beállításokkal...

    Egyik ismerősömnek van egy Voltcraft Energy metere, kölcsönkérem, és utána tudok fogyasztási adatokkal is szolgálni...

    [ Szerkesztve ]

    Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

Új hozzászólás Aktív témák