Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rasotamas

    veterán

    Sziasztok.
    29 éves, villamosmérnök, 4 éve végeztem a Kandón, műszer-automatikán.
    Ott beágyaztam, 8bitAVR, C, perl.
    Azóta 2*7 hónap szerszámgép és célgép PLC-vel, majd 2 és fél év beágyazott tesztelés autóipari multinál, oszcilloszkóp, teszttervek készítése, kézi és automatizált tesztek lefuttatása, dokumentálás, code inspection.
    Ezt már kezdtem is unni, eddig is gondolkodtam a váltáson, bár majdnem 500 bruttót kapok. Épp nemrég bíztak rám némi fejlesztést, erre bejelentették, hogy pár hónapon belül megszűnünk. Bármelyik nap kaphatok egy 3 hónapos felmondólevelet, a 3 évet és ezáltal a végkielégítést 99% hogy nem érem meg itt.

    Leginkább beágyazott fejlesztői irányba szeretnék haladni, de semmiképp nem akarok kevesebbet keresni mint most, sőt, inkább 6-ot szeretnék.
    Merre érdemes elindulni? Nem tartom már magam junior mérnöknek hogy 4 bruttóért dolgozzak, de a szenior pozíciókhoz ahol a 6-ot lazán meg lehet kapni szerintem kevés vagyok, talán tesztelésben nem.
    Esetleg érdemes lehet-e ráfeküdni valamire a hátralévő 3 hónapban ami nagyon sokat dobna a reális fizetésen?
    Mikor érdemes jelentkezni? Voltam már 2 interjún, a május-júniusi kezdés hallatára eléggé furcsán néztek rám, addigra tuti betölti más, szerintem március-áprilisi interjún kaphatok így munkát.
    Merre megy a piac? Mit érdemes villamosmérnökként csinálni, tanulni, merre felé haladni?

    https://tinyurl.com/rasoapro

Új hozzászólás Aktív témák