Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _drk

    őstag

    válasz AssAssynn #17092 üzenetére

    Nekem most sok ilyen van.
    Lényegében általános információ bővítés, mivel bárki bárhonnan bármilyen önéletrajzot beadhat.
    Tényleg érdekel a munka, hol laksz, ha dolgozol mennyi a felmondási idő és a legfontosabb a fizetési tárgyalás első köre.
    Persze pár mondatban az önéletrajz mellé megkérdeznek bővebben beszélj a munkáról és ott már sok mindent leszűr egy tudatlan is hogy van-e köze hozzá és mennyire kamu amit leírt az önéletrajzban.
    Hogy ezek mellett milyen HR praktikák vannak még 1-2 kérdésben azt nem tudom, de biztos vannak.

  • TrollBalint

    addikt

    válasz AssAssynn #17092 üzenetére

    Tényleg azt kérdezi meg, ami az önéletrajzban van. Hol tanultál és mit, milyen (releváns) tapasztalataid vannak. Hogy az angolt is tesztelje, akkor eleve angolul kell ezeket elmondanom. Aki picit lazább / rutinosabb HR-es, az inkább a hobbiról kérdez angolul. Néha megkérdezik, mire vagyok a legbüszkébb, vagy mi az a legnagyobb konfliktus, amit sikerült megoldanom...
    Fizetést mindig kérdeznek, elmondom, hogy ez függ a konkrét feladattól, meg a felelősségtől, meg stb. De hogy azért mondjak egy sávot... (Egyszer megkérdeztem minek, és azt mondta a csaj, hogy azért, mert ha túl nagy bért mondok, akkor eleve nem is keresnek tovább. Mondtam egy bért, mondta, hogy ez túl magas :D Aztán 2-3 hét múlva visszahívott, hogy megint van egy olyan pozíció, de most már beleférek a bérsávba :) )

    Meg a szimpátia is szerintem, igen. Ha kőbunkón válaszolsz és valami ügyfeles / konzultáns részre keresnek embert, lehet nem is fognak veled továbbmenni. Persze, attól, hogy kedves, bájos hangod van, még lehetsz szociopata terrorista, de az első körön akkor is túljutsz :D

    dugo_: ez Epic! :C

    https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

Új hozzászólás Aktív témák