Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vz12

    tag

    válasz And #13039 üzenetére

    Úgy tűnik megvan a probléma forrása, valóban az "első generációs" Voltcraft IPC1 töltő volt a ludas, sajnos úgy tűnik, hogy "elfáradt".
    A másik IPC töltőmről kiderült, hogy szintén IPC1, pontosabban La Crosse BC-900, ami ugyanaz, tehát nem IPC1-L, csak annak a hazai árában sikerült venni külföldről mennyiségi kedvezménnyel (többen összefogtunk), ezért emlékezhettem rá rosszul, az ára miatt.
    2 db "Discharge"-ot csináltam a BC-900-zal, az első után 2.56 Ah ment bele, 1.49 V.
    A második "Discharge"-nál a 350 mA-es merítés kb. 7-7.5 óra időtartamos volt, tehát valósnak tűnik a 2.56Ah, ami arra utal, hogy a Ladda-nak semmi baja, annyi ment bele, amennyi kell, és a töltés végének érzékelése is rendben volt. Ezután a töltési fázis végén "Full"-nál 2.49 Ah és 1.48 V állt a kijelzőn, de nem sokáig volt csepptöltésen.

    Ez alapján nagyon bízom abban, hogy visszakapom az MP3 játszóm számára a kb. 15 órás időtartamot, a fentiek alapján nem látom akadályát, hacsak nem hülyeségeket mutat ez a töltő is. :N Egyelőre maradok ennél a töltőnél, ez most teszik, meg tesztelni is kell :) , a Voltcraft most pihen egy kicsit, aztán majd eldöntöm, hogy mi lesz vele.

    Sajnos így drágább lett a történet, mintha az aksi lett volna rossz, de hát ez van.
    Véletlenül tudja-e azt valaki, hogy a Conrad annak idején nem adott erre a töltőre örök garanciát? :) Bár működik most is, tehát elvileg "nem romlott el" ...

    Köszönöm tomcsi23 és And rutinos tippjét, hogy felhívták a figyelmemet a töltő probléma lehetőségére, én erre magamtól nem gondoltam, eddig az IPC1 a megbízhatóság "szobra" volt nálam, automatikusan az aksi tűnt a "vádlott"-nak, tanulságos volt.

    Lehetett volna probléma az aksival is, de az derült ki hogy nincs.

    Erről ez a vicc jut eszembe:
    - Doktor úr, ha megnyomom itt az oldalam, akkor nagyon fáj, ha megnyomom itt a mellkasom, akkor nagyon fáj, és ha megnyomom itt a hátamat, akkor is nagyon fáj. Mi lehet a bajom?
    - Mutassa csak ..., de hiszen magának el van törve az ujja! :)

Új hozzászólás Aktív témák